Zavrieť

Porady

Vysoký stav poklade

Dobrý deň, potrebujem radu, konateľ vybera peniaze z účtu, posledne to bolo 70 000€ koncom roka, na upozornenia nereaguje, ďalej realizuje výbery aj v januári, ako ďalej, zaúčtovať do ako vklad do pokladne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Ak nemá vyplatené dividendy, dá sa v rámci zákona využiť núdzový stav. Vysoký stav som navrhla spoločníkom vyriešiť vyplatením dividend v hotovosti. Samozrejme ich bolo treba zdaniť zrážkovou daňou. Samozrejme, že reálne nič nedostali, lebo si to už minuli popredu.
    kaukaz Dividendy si predsa nemôžu vyplácať v hotovosti, ale na účet.
    Jarka 1 Počas núdzového stavu sa dalo aj v hotovosti. Inak len s obmedzením, alebo na účet.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak peniaze nevložil do pokladne, nemôžeš to zaúčtovať ako dotáciu, treba to zaúčtovať ako poskytnutie pôžičky. konateľovi.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    takto ti poviem, mam podnikatela, jednoosobovka. V pokladni permamentne 300t. Bol akurát na danovej kontrole. A nikoho to nezaujímalo. Teda, občas sa ozve banka. Ale to je všetko. Povedz mu o tom, ale nemusíš rozhodovať za neho. Vlastne ani nemôžeš.

    Mmch, sem tam mám pocit, že sú dva typy podnikateľov. Tí, čo majú permanentne vysoký stav v pokladni. A tí čo sú v mínuse.

    Ešte som si spomenula, že sme to raz v jednej firme rozdelili na dve pokladne. Mal pracovníčku, čo pracovala bežne s pokladňou, tak aby sa to dalo kontrolovať, jedna bola takáto a druhá bolá tá, čo on nosil vo vrecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.