Zavrieť

Porady

dohoda o zrážkach zo mzdy

Dobrý deň, zamestnanec má uzatvorené 2 dohody o zrážkach zo mzdy z PROFICREDIT. Prvá. 97,72 € mesačne a druhá od 10. mesiaca 2021 41,88 €. V decembri bol PN, tak sa mu zrazilo zo mzdy iba 80,38 € z prvej dohody. (z čistej mzdy bola odpočítaná nepostihnuteľná časť mzdy 218,06 € ). Z druhej dohody mu nebolo zrazené nič.
V januárovej mzde mu z prvej dohody zrazilo 97,72+ nedoplatok z decembra 17,34 €. Z druhej dohody mu zrazilo 41,88 € + 34,90 €, všetko spolu 191,84 € . Akosi sa neviem dopočítať, ako sa k týmto číslam dostali. Viete mi poradiť? Ďakujem
ivka70 to je exekucia? pri zrazkach zo mzdy, ktore si dohodol a podpisal, predsa neberies do uvahy nepostihnutelnu cast mzdy, ci?

a aku mal mzdu v tych mesiacoch?
bma Nie je to exekúcia, tých 80,38 € mi vyšlo s nepostihnuteľnou časťou, možno je to náhoda., Neviem, prečo mi to program tak vypočítal. V 12. 2021 mesiaci mal čistú mzdu po odpočítaní odvodov a dane 459,22 €
ešte mal príspevok na stravu 6,33 €)
V 1/2022 mu vychádza čistá mzda 880,80 € + fin. príspevok na stravu 37,98 €.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak sú to dohody podľa § 551, ktoré Vám boli postúpené, tak tá výsledná suma je OK. Vzťahuje sa na tretinový systém. Otázkou je možno, že či bolo možné nedoplatok vzniknutý v decembri zraziť v januári - možno áno, podľa toho ako znie dohoda, v niektorých to tak je uzatvorené.
    Pre výpočet exekúcií mám platnú kalulačku tu :
    http://mzdymotyckova.sk/calculator/execution
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Ďakujem, strany sa dojednávajú na zabezpečenie pohľadávok v zmysle § 551 Občianskeho zákonníka. Zrážky sú v programe SOMI, kód 7201 dohoda o zrážkach. Podľa vašej kalkulačky, mi tá suma vyšla presne, automaticky sa zrazil aj nedoplatok z decembra 2021 v prvej dohode o zrážkach, a časť nedoplatku z decembra z druhej dohody, zostatok zo sumy 191,84 = prvá tretina.
    Prvá dohoda : 97,72 + 17,34 nedoplatok z decembra=115,06 €
    Druhá dohoda: 41,88 + 34,90 čiastočný doplatok z decembra=76,78, Spolu zrážky =115,06+76,78=191,84 €.
    Takto mi to napočítal program pri použití kódu 7201.
    Jana Motyčková To máte náš program. Napočítal to dobre. Ak tie nedoplatky riešiť nechcete, tak si ich pri zrážke vymažte (Údaj Nedoplatok v zráźkach). Menila sa nepostihnuteľná suma od 1.1. a ešte sa aj zvyšovala suma nad, ktorú sa zráža všetko bez obmedzenia.
    bma Ďakujem
      zbaliť

    dohoda o zrážkach zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.