Zavrieť

Porady

Aký priemer na dovolenku použiť pri zvýšení mzdy?

Dobrý večer, od 01.01.2022 sme navyšovali mzdy zamestnancom. Priemery pre dovolenku boli vypočítané zo mzdy za 4Q/2021, t.z. z nižšej mzdy. Aký priemer pre dovolenku použiť? Zamestnanci majú mesačnú mzdu a pri použití priemerov za 4Q/2021 im vychádza hrubá mzda nižšia ako zmluvná mzda. Ako je to správne? Môžu mať nižšiu mesačnú mzdu ako majú uvedenú v zmluve? Ďakujem.
Naposledy upravil Pavel B. : 12.02.22 at 17:31
veronikasad nová mzda je vyššia ako minimálna pre príslušný tarifný stupeň ?
Pavel B. Áno, mzda je vyššia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial priemerný zárobok za IV. štvrťrok zodpovedá minimálnej hodinovej mzde pre rok 2022 v príslušnom tarifnom stupni, príp. je vyšší, nič neupravuješ. Pre náhradu príjmu v I. štvrťroku 2022 platí priemerný zárobok z príjmu za IV.Q,2021. Zvýšenie mzdy sa prejaví až v priemerke za II.Q.2022.
    Pavel B. Veľmi pekne ďakujem, aj ja som takto rozmýšľal. Len ma zmiatlo, že niektorí majú nižšie mzdy ako uvedené v zmluve. Pekný večer prajem.
    veronikasad Nižšia mzda bude len v prípade, ak budú v I. štvrťroku čerpať dovolenku, alebo P-čka. Pri náhrade príjmu počas prvých 10 kal.dní PN sa tiež berie do úvahy prijem za predch.kal.rok, nie aktuálna mzda

    Aký priemer na dovolenku použiť pri zvýšení mzdy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.