Zavrieť

Porady

Materska a jej vyska

Ahojte, vobec netusim do akej kategorie toto patri tak sa ospravedlnujem.
Uz niekolko rokov som SZCO, platim odvody z nie minimalneho vymeriavacieho zakladu. Popri tom som bola posledne 3 a pol roka zamestnana aj na TPP. Pracovny pomer som ukoncila vo februari 2022, zivnost stale mam, zistila som ze som tehotna. Teoreticky by mal byt porod niekedy koncom roka (okt nov netusim, len vypocty z netu). Moja otazka je - z coho sa mi bude ratat materska? Budem dostavat aj ako szco a cast aj z prijmu zo zamestnania? Ci zo zamestnania by som dostala len ak by som sa znova zamestnala niekde? Danove priznanie som podavala posledne roky s odkladom, ma to nejaky vplyv? Vraj potom ziadost treba podat zvlast za zivnost zvlast za zamestnanie? V DP su zahrnute oba prijmy.. Vopred dakujem za rady..
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Cize platis aj odvody do SP zo zivnosti (si povinne poistena)?
Mimiska Ahoj, ano, platila som odvody aj zo zivnosti do SP (stale platim) aj zo zamestnania.
veronikasad V case ukončenia prac.pomeru si uz bola tehotná?
Mimiska Ahoj, ano bola, zistila som to v posledny tyzden v praci. A TPP bolo na dobu urcitu, na zastupovanie pocas materskej..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bude mať nárok na materské z ochrannej doby zo zamestnania, aj z vymeriavacieho základu SZČO za rok 2021 /pozor na nedoplatok z poistenia SZČO)

    Treba si potom dať vystaviť dve žiadosti o materské a obidve odovzdať do SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.