Zavrieť

Porady

rocne zuctovanie dane-preplatok

Prosim o radu.Syn ukoncil v roku 2006 VS,mesiac jun a jul bol evidovany na urade prace.Od 1.8.2006 nastupil do zamestnania. Moze poziadat zamestnavatela v roku 2007 o rocne zuctovanie dane za rok 2006/ pri predlozeni potrebnych dokladov/, alebo musi podat danove priznanie za rok 2006? Z dovodu studia a nezamestnanosti mu vznikne danovy preplatok.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Mám na Vás takúto otázku. Volal mi bývalý zamestnanec že ho vyzvala zdravotná poisťovňa aby predložil ročné zúčtovanie za rok 2005 nakoľko si túto povinnosť nesplnil. Vysvitlo že po odchode z našej firmy si založil živnosť takže mal povinnosť vykonať RZZP. Teraz odomňa žiada potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch. Zajtra príde vyplniť žiadosť a vystavím mu potvrdenie. Ale teraz si niesom istá či mu to mám vystaviť so spätným dátumom alebo s aktuálnym. U nás neprekročil max.VZ takže nedoplatok ani preplatok vyšší ako 100,- by zamestnávateľ nemal mať. Viem že chyba je na strane zamestnanca ale zdá sa mi divné vystavovať potvrdenie so septembrovým dátumom Čo vy na to?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch vystav s aktuálnym dátumom. Dvojmo - na jednom nech podpíše prevzatie.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Paula
    Potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch vystav s aktuálnym dátumom. Dvojmo - na jednom nech podpíše prevzatie.
    Tak nejako to mám v pláne, len sa mi to zdalo také zvláštne Ale je to chyba zamestnanca.
    Ďakujem
    až teraz som si uvedomila že zdravotné som omylom priradila do témy daní, tak sa ospravedlňujem.

    rocne zuctovanie dane-preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.