Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - kontrola

ahojte vsetci,
mam na vas prosbicku. ohlasila sa nam socialna poistovna na kontrolu. Co vsetko musim mat v poriadku a co im predlozit? Aspon taky strucny zoznam keby ste mi sem hodili. Pripadne nejake skusenosti s kontrolou. Na co sa zamerali, ci do niecoho rypali a taaak..:-) sme v BA.
Dakujem krasne:-)
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zúčtovacie a výplatné listiny, kópie mesačných výkazov, možno prac. zmluvy a dohody o VP. Ak si niekto uplatňoval zníženie napr. na deti, tak potvrdenia.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

dakujem abel...:-)
este niekto nieco?:-) prosim...prosim...ja som na materskej a mam za seba nahradu v praci. Tak chceme obe, aby to bolo v poriadku a co chyba chceme rychlo doplnit:-)
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

A nenapísala Vám SP čo si máte pre nich pripraviť? U nás to tak robia, neboj sa, ak im niečo chybne, povedia čo a vy im to donesiete.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

aj u nás v TT to robia tak, že zavolajú čo treba priniesť, potom to príde aj písomne, ale poväčšine chcú prac.zmluvy, dohody, ZaVL, mesačné výkazy - kópie, výpis z OR
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ešte pozerajú ELDP a veľmi záleží aké pracovníčky prídu. Niektoré sú milé a dokážu prehliadať aj menšie chybičky a niektoré ťa "zfúknu" aj za úplnu maličkosť.
Pokontrolujte si zmluvy,dohody, prihlášky a odhlášky a všetky výplatné listiny,rekapitulácie a výkazy.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ešte aj výpisy z banky ku kontrole úhrady poistného.
0 0
Socha Socha

Socha je offline (nepripojený) Socha

U nás kontrolovali päť rokov dozadu (vlastne od vzniku firmy), takže chceli aj štvrťročné výkazy poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu, ktoré sa niekedy robili.
Tiež kontrolovali, či sme odvádzali odovody v termíne v súlade s dátumom, ktorý bol uvedený na registračnom liste zamestnávateľa - deň výplaty. Tam naša bývalá kolegyňa mala uvedenýdeň výplaty 10. deň kalendárneho mesiaca a odvádzali aj vyplácali sme mzdy po tomto termíne, lebo sa na to akosi pozabudlo, tak akurát za to nám vyrubili nie veľké penále. Ináč všetko sme mali v poriadku.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ja som musela predložiť aj ML pracovníkov.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

mzdové listy, mesačné výkazy poistného, štvrťročné výkazy poistného na poistenie zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze do 31.12.2003, rekapitulácie výplatných listín, pracovné zmluvy, dohody a iné doklady o vzniku pracovnoprávnych vzťahov, vyhlásenia zamestnancov na uplatnenie zníženej sadzby poistného na starobné poistenie, rodné listy ich detí a potvrdenia o návšteve školy, evidencie dochádzky, ELDP, rozhodnutia o priznaní dôchodkov. .. a to je asi tak všetko.
0 0
xena77 xena77

xena77 je offline (nepripojený) xena77

dakujem vam pekne vsetkym..idem sa na to pozriet a dat do poriadku to co stihnem..:-) aj ked pri mojom krpcovi neviem, ci to vobec bude mozne..:-)
pekny den vsetkym..:-)
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

vieme, že chcú kópie mesačných výkazov a vždy sa ich pýtame: načo, veď sme vám poslali originály, tak načo chcete teraz ešte raz vidieť ich kópie??? -- nevedia odpovedať, musí prísť ku generačnej výmene - tipujem tak ešte 5-10 rokov ........... to len tak na okraj
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
dvd
vieme, že chcú kópie mesačných výkazov a vždy sa ich pýtame: načo, veď sme vám poslali originály, tak načo chcete teraz ešte raz vidieť ich kópie??? -- nevedia odpovedať, musí prísť ku generačnej výmene - tipujem tak ešte 5-10 rokov ........... to len tak na okraj
Povinnosť je mať všetko uložené, takže prečo by museli so sebou tie originály nosiť. Môj názor. Iný prípad je, ak pýtajú výkazy priamo v SP a už boli odovzdané do SP, to ma vie vytočiť.
0 0
jales jales

jales je offline (nepripojený) jales

Celkove má tie kontroly zo SP vedia vytočiť, lebo mám pocit, že striehnu na každú chybičku, ku ktorej vo veľkých firmách je možné veľmi ľahko prísť - hlavne pri dnešnej zmene zákonov. A čo ma najviac hnevá, že ak si nájdeme nejakú chybu a hneď to opravíme, aj za to už napočítajú rýchlo penále. A pritom firma pravidelne a načas odvádza všetky odvody. Veď koľko chýb urobia oni a nikto im nič nepenalizuje.
0 0
miladenka miladenka

miladenka je offline (nepripojený) miladenka

ALDA
Povinnosť je mať všetko uložené, takže prečo by museli so sebou tie originály nosiť. Môj názor. Iný prípad je, ak pýtajú výkazy priamo v SP a už boli odovzdané do SP, to ma vie vytočiť.
"povinnosť" - podľa ktorého zákona? (to teraz nerýpem, vážne to chcem vedieť). Ďakujem
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

vytačať to vedia, dovolím si podotknúť na margo ,,kópei výkazov,, to ,že kontrola bola aj v našej firme a podľa mojích výkazov si dali do poriadku svoje papiere , pretože niektoré vôbec SP nemala. A generačná výmena myslím si , že to je zase ,,o ľudoch ich spôsobe jednania a prístupu k práci,,

IVETA N
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Podobnú skúsenosť mám aj ja, že veľa vecí nemajú tak preto pýtajú ešte raz a to aj ZP aj SP. No nemám negatívnu skúsenosť ohľadom nejakých pokút alebo penálov z ich strany. Davala som aj opravné, ale nič mi nepenalizovali. Veď som sama prišla na chybu, nie? Oni to tiež nestihajú všetko tak myslím, že sú vcelku ohľaduplní. Ak sa s nimi aj niekedy idem poradiť tak je to tiež OK. Snažia sa. Takže to je na ľuďoch... Už daniari takí ústretoví asi nebudú...
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Myslím si ,že ,, daniari ,, si konečne podaktorí začali uvedomovať, že nebyť nás daňových poplatníkov tak nemajú prácu a sú v poravnaní s ostanými rokmi o niečo ústretovejší .Aspoň já mám s nimi takú skúsenosť.

IVETA N
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Tiež som dostala kontrolu zo SP. Na čo im prosím vás bude peňažný denník? Ten sa tu nespomínal.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Ahojte.

Tiež som dostala kontrolu zo SP. Na čo im prosím vás bude peňažný denník? Ten sa tu nespomínal.
napr. ku kontrole úhrad poistného , ako aj zaúčtovania miezd, či sú v súlade so mzdovými reakapituláciami, teda ide o dvojitú kontrolu VZ....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evina
napr. ku kontrole úhrad poistného , ako aj zaúčtovania miezd, či sú v súlade so mzdovými reakapituláciami, teda ide o dvojitú kontrolu VZ....
...aha...ďakujem

V liste, ktorý mi poslali stálo, že prídu na prevádzku. Ale ja mám ako sídlo uvedený trvalý pobyt a prevádzku som zrušila. Mám im zavolať, že im papiere donesiem? Lebo aj tak tam písali, že mám zavolať, aby sme sa dohodli na presnom termíne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať