Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa - kontrola

ahojte vsetci,
mam na vas prosbicku. ohlasila sa nam socialna poistovna na kontrolu. Co vsetko musim mat v poriadku a co im predlozit? Aspon taky strucny zoznam keby ste mi sem hodili. Pripadne nejake skusenosti s kontrolou. Na co sa zamerali, ci do niecoho rypali a taaak..:-) sme v BA.
Dakujem krasne:-)
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
...aha...ďakujem

V liste, ktorý mi poslali stálo, že prídu na prevádzku. Ale ja mám ako sídlo uvedený trvalý pobyt a prevádzku som zrušila. Mám im zavolať, že im papiere donesiem? Lebo aj tak tam písali, že mám zavolať, aby sme sa dohodli na presnom termíne.
Áno, treba sa dohodnúť telefonicky...
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
evina
Áno, treba sa dohodnúť telefonicky...
Aké máte skúsenosti? Oni určia termín, alebo sa ma opýtajú, kedy mi to vyhovuje?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Janka6685
Aké máte skúsenosti? Oni určia termín, alebo sa ma opýtajú, kedy mi to vyhovuje?
Ako vždy a všade závisí od ľudí... Nedá sa predpovedať
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
JasnéDakujem
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Maya1
mzdové listy, mesačné výkazy poistného, štvrťročné výkazy poistného na poistenie zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze do 31.12.2003, rekapitulácie výplatných listín, pracovné zmluvy, dohody a iné doklady o vzniku pracovnoprávnych vzťahov, vyhlásenia zamestnancov na uplatnenie zníženej sadzby poistného na starobné poistenie, rodné listy ich detí a potvrdenia o návšteve školy, evidencie dochádzky, ELDP, rozhodnutia o priznaní dôchodkov. .. a to je asi tak všetko.
Vyčerpávajúca odpoveď ale tu je asi všetko uvedené presne toto všetko môžu pýtať!!
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Dobry den.
Aj nam sa nahlasila kontrola...
Chcela by som sa spytat k ELDP - este stale sa maju vypisovat a podpisovat kazdy rok aj pre zamestnancov, ktori neukoncili PP ? Alebo staci az po ukonceni?
Dakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

stdr
Dobry den.
Aj nam sa nahlasila kontrola...
Chcela by som sa spytat k ELDP - este stale sa maju vypisovat a podpisovat kazdy rok aj pre zamestnancov, ktori neukoncili PP ? Alebo staci az po ukonceni?
Dakujem.
Až po ukončení
0 0
Sponka Sponka

Sponka je offline (nepripojený) Sponka

Zdravim vsetkych, ad kontrola, poradite, su taki prisni aj pri DVP alebo len u pracovnmikov v pracovnom pomere?
Mam na mysli RLFO a prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov, ktorych mam kvantum.
Dakujem vopred za odpoved (e)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Sponka Pozri príspevok
Zdravim vsetkych, ad kontrola, poradite, su taki prisni aj pri DVP alebo len u pracovnmikov v pracovnom pomere?
Mam na mysli RLFO a prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov, ktorych mam kvantum.
Dakujem vopred za odpoved (e)
neporadí Ti asi nikto, kontrola vždy závisí od individuálnych kontrolórov...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Sponka Pozri príspevok
Zdravim vsetkych, ad kontrola, poradite, su taki prisni aj pri DVP alebo len u pracovnmikov v pracovnom pomere?
Mam na mysli RLFO a prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov, ktorych mam kvantum.
Dakujem vopred za odpoved (e)
Mám dve za sebou , tretia ma čaká (jedna od r. 1994 , dve od r.1998). V každom jednom mesiaci v každom roku zrátavali vymeriavacie základy z výplatných pások, porovnali so sumami na rekapitulácii miezd , pekne na kalkulačke vypočítali odvod za každý druh poistenia z úhrnu vym.základu , a cifry si odfajkali na mesačnom výkaze, na rekapitulácii , na ich zostave. Všetky kontrolované dokumenty podpísali. U každého zamestnanca, ktorý v danom mesiaci "figuroval" , resp. pribudol si pozreli prac.zmluvu, resp. dohodu vrátane prihlášky/odhlášky/RL/ Tuším to bolo všetko. Zistili nám nejaké malé preplatky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Paula Pozri príspevok
Mám dve za sebou , tretia ma čaká (jedna od r. 1994 , dve od r.1998). V každom jednom mesiaci v každom roku zrátavali vymeriavacie základy z výplatných pások, porovnali so sumami na rekapitulácii miezd , pekne na kalkulačke vypočítali odvod za každý druh poistenia z úhrnu vym.základu , a cifry si odfajkali na mesačnom výkaze, na rekapitulácii , na ich zostave. Všetky kontrolované dokumenty podpísali. U každého zamestnanca, ktorý v danom mesiaci "figuroval" , resp. pribudol si pozreli prac.zmluvu, resp. dohodu vrátane prihlášky/odhlášky/RL/ Tuším to bolo všetko. Zistili nám nejaké malé preplatky.
Ešteže majú lepošie kalkulačky ako PC...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, majú skúsenosť so zle vypočítanými mzdami a výhovorkami mzdárok typu: ja za to nemôžem, tak mi vyrátal počítač
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ja by som chcela vedieť, koľko trvá taká kontrola zo SP.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Maxinka Pozri príspevok
Ja by som chcela vedieť, koľko trvá taká kontrola zo SP.
To je individuálne, ako každá kontrola..
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte, u nás trvala 2 dni
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ja som mala tri a každá trvala len jeden deň.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tam kde je do 10 zamestnancov = poistencov to určite bude trvať kratšie ako tam kde ich je napr. 100 a viac .
Naposledy upravil liba2 : 17.09.07 at 07:05
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mal som kontrolu z SP, ktorá trvala 2 hodiny. Išlo o 4 zamestnancov, a kontrolovali roky 2004-2006.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Keď sú predložené všetky doklady, ktoré sú ku kontrole žiadané , ide to iste rýchlejšie, ako keď sa zhľadávajú veci po skriniach, zásuvkách....resp., vôbec neexistujú a musia sa dodatočne vyrábať. Treba mať každý rok pekne so všetkým potrebným "zmašličkované" - potom ani mzdový účtovník pri kontrole nemusí byť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Paula Pozri príspevok
Keď sú predložené všetky doklady, ktoré sú ku kontrole žiadané , ide to iste rýchlejšie, ako keď sa zhľadávajú veci po skriniach, zásuvkách....resp., vôbec neexistujú a musia sa dodatočne vyrábať. Treba mať každý rok pekne so všetkým potrebným "zmašličkované" - potom ani mzdový účtovník pri kontrole nemusí byť
Pri mojom prípade bola sama kontrolórka prekvapená ako je to prehľadne uložené v jednom zakladači. Na výpisoch pekne vyznačené farebne úhrady odvodov. Osobné spisy oddelené, označené menami. Založené všetky doklady počnúc od prac.zmluvy, vyhlásenia, prihlášky odhlášky.....
Nakoniec mi bolo povedané, že keby to vedeli ako rýchlo to zvládnu, tak by to urobili na počkanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať