Zavrieť

Porady

Odstupne a PN

Dobrý deň, prosím vás nevie mi niekto poradiť, ako vypočítam denný vymeriavací základ? Do 14.9. som bola na rodičovskej, nastúpila som po rodičovskej späť do firmy,kde som si čerpala dovolenku. K 31.12. sme sa dohodli na výpovedi s odstupnym. Počas rodičovskej som v tejto firme pracovala aj na dohodu.co mám rátať do denného vymeriavacieho len od septembra príjem a vydelim počtom dní od septembra? Alebo tam mám aj dohodu zaratavat za celý rok? Ide o to,že pri PN mi nebrali do úvahy odstupné. Ďakujem za pomoc
11 komentárov     zbaliť
veronikasad DVZ na aký účel ?
marcela18 Kvôli výške PN
veronikasad odkedy trvá PN?
marcela18 Až od januára po skončení prác.pomeru v ochrannej lehote
veronikasad cituj §§, podľa ktorých ti vypočítali VZ. Od 14.9. do konca roka si čerpala dovolenku ? Nepoberala si náhodou celý december ošetrovné a vyplatili ti odstupné ?
Katy a R veronika - obávam sa, že je jedno, čo mala v decembri
veronikasad pýtala sa na odstupné, tak ak by bola celý mesiac PN-ka, žiadne odvody z neho nezaplatila. Ale podla tých §§ jej SP vypočítala nemocenské z pravdepodobného vymeriavacieho základu
Katy a R veď netreba riešiť vôbec odstupné - z pravdepodobného - lebo v roku 2020 nerobila? (veštím zo zázračnej gule)
marcela18 Od 14.9. som čerpala dovolenku 62 dni a ostane dní k 31.12. som odrobila. Zo sociálnej mám rozhodnutie podľa paragrafov 30a,32,34 ODS.2,37 ODS.2 a 57 a paragraf 34 ODS 1,4,5
veronikasad Nemocenské ti vypočítali z pravdepodobného vymeriavacieho základu, aká suma na deň ?
marcela18 22 eur na deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No podľa tohto zadania sa ani nedá vedieť (nič - ani dátumy... ) .
    Takže len odkaz na zákon - treba si presne pozrieť svoju situáciu.
    Inak aj zo SP si určite dostala rozhodnutie, že ako ti to počítali . A §§ tam máš (skontroluj).
    A len základná vec - že dávka sa počíta z vymeriavacieho základu, resp z pravdepodobného VZ. A obávam sa , že odstupné v tomto prípade nehrá rolu .
    https://www.autora.sk/zz/2003/461/#5...vacieho_zkladu
    doplnenie - takže Pravdepodobný vymeriavací základ!
    Naposledy upravil Katy a R : 25.02.22 at 19:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.