Zavrieť

Porady

Nemôžem vrátiť nefunkčný počítač

Dobrý deň,
v TPD som kúpil PC za 2420 EUR. Po zapnutí nespustil sa OS W10 a objavila sa správa:Žiadny signál a monitor zostal čierny.
Zopakoval som to, s rovnakým výsledkom,preto som počítač odniesol do TPD-reklamačné oddelenie.
Žiadal som vrátiť peniaze, nakoľko neuplynula lehota 14 dní.
Peniaze mi odmietli vrátiť, nakoľko som síce počítač objednal prostredníctvom internetu, ale zaplatil v pokladni. Tovar mi vydali mimo predajňu o poschodie nižšie.
Počítač poslali do servisu, kde zistili, že počítač je HW v poriadku, ale bolo nutné preinštalovať Windows 10 a vykonať upgrade BIOSu. Podľa môjho názoru sa tak dokázalo, že mi predali nefunkčný tovar. Počítač pracoval cca tri týždne a objevila sa rovnaká chyba. Pomocou F11 vrátil som počítač do pôvodného stavu, ale pracoval len 2 týždne a znovu čierna obrazovka. Momentálne je PC druhýkrát v reklamácii.
Prosím poraďte mi, mám dôvodné podozrenie, že TPD nemá záujem riešiť reklamáciu a len naťahuje čas.
Poslal som podnet na SOI, ale zatiaľ sa neozvali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zatial postupovali v sulade so zakonom.
    Na vybavenie reklamacie maju 30 dni.
    Vratit pocitac si nemohol nie preto ,ze si platil v hotovosti, ale preto ,ze si uz aktivoval licenciu, ten dovod platby v obchode to nemohol byt.
    Pri opakovanej tretej reklamacii s uznanou tou istou chyby mozes ziadat odstupenie od zmluvy.
    Rudiger1953 Ďakujem za radu.
    romana147 Nabudúce kupuj sám to, čomu rozumieš.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No - mali pravdu - ty si REKLAMOVAL - teda postupovali podľa zákona.
    Keby si ho chcel vrátiť v rámci 14-dní - tak by ti peniaze vrátili. Že si platil pri prevzatí, že si to prevzal na predajni (v prípade predaja na diaľku je to potom výdajné miesto) - potom by museli prevziať a vrátiť peniaze.
    Teraz len čakaj, ako sa to vyvinie.
    Pre ivka70 - on reklamoval HW - stroj, SW - OS je niečo iné. Licenciu do toho nepleť. Licencia z aktivovaného stroja sa dá odobrať (a oni to vedia) cez M$ server.
    V cene PC bola i licencia (OEM) na daný PC - takže sa deaktivuje licencia na OS a on by mal dostať plnú cenu (prípadne mínus za prípadné náklady s deaktivovaním, kontrolou PC).
    Ale ako hore písal - PC a OS ani asi nemal aktivovaný - pretože by to musel cez M$ účet, ale ten asi (pre nefunkčnosť komponentu) ani nezaregistroval na M$.
    Naposledy upravil misoft : 02.03.22 at 14:56
    Rudiger1953 Ďakujem

    Nemôžem vrátiť nefunkčný počítač

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.