Zavrieť

Porady

Som nezamestnana a tehotna

Dobry den. Kvoli covid 19 som bola zamestnana len do 05/2020 a odvtedy som vedena na UPSVaR. Dnes som zistila, ze som v 10 tyzdni tehotenstva. Mam narok na nejake materske, rodicovske alebo tehotenske? Alebo co mam urobit, aby som aspon nejake prispevky dostala, poistit sa dobrovolne( len ci to stiham)?. Dakujem moc za odpoved a radu.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 aspoň ku dňu pôrodu potrebujete 270 dní nemocenského poistenia, to s jedným poistením nestíhate, Vaše predchádzajúce poistenie nie je možné použiť, ku dňu nástupu na MD nespadá do limitu 730 dní (spätne)......čo Vám ostáva? zamestnať sa, na začiatku aspoň na jeden PP a druhú dohodu s prav. príjmom, inak až dňom pôrodu budete mať nárok na cca 280,- €rodičovský príspevok / mesačne
formula1000 Hm. Oki. Dakujem. Asi ani nezalezi na tom, ze som predtym vkuse odpracovala 15 rokov?
Mila123 v tomto prípade nezáleží (pri priznaní nemocenskej dávky) .....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak by sa podarilo nájsť vhodné zamestnanie a máš, resp.budes mať rizikové tehotenstvo, pri nároku na nemocenské sa nesleduje doba nemocenského poistenia. PN-ka môže trvať až do 6 týždňov po pôrode, potom nižší rodičovský príspevok, príspevok pri narodení dieťaťa, prídavok na dieťa
    Ak nie si vydatá, treba si uplatniť nároky u otca dieťaťa (výdavky spojené s tehotenstvom a pôrodom)

    Som nezamestnana a tehotna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.