Zavrieť

Porady

DPŠ a uplatnenie výnimky u iného zamestnávateľa

študent si od 1.2. prestal uplatňovať výnimku, lebo ju podpísal u iného zť. ako postupujem ako u študenta, ktorého doprihlasovávam na DP po prekročení limitu a prihlásim kodom 11 asi nie, keď odvody platí z celej sumy, poradíte mi? ďakujem
veronikasad Čo je DPŠ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Podľa tohto by som povedala, že kód 11 je správny...

    https://www.podnikajte.sk/socialne-a...lnej-poistovne

    "Typ zamestnanca 11,12,19,20,21 a 22 sa využíva v prípade, ak pridávate, odoberáte alebo rušíte poistenie na DP pre už prihláseného na DoBPŠ, DoVP alebo DoPČ (poisteného na ÚP a GP)."
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica ano, ale keď som urobila výplatu, tak tak mi odvody rátalo len zo sumy nad 200 eur a malo by rátať z 280
    tigy Tak to je potom problém mzdového programu, nie prihlásenia do poisťovne... neostalo Vám tam v programe niekde zaškrtnuté políčko s výnimkou?
    yvica nezostalo, mám možnosti dbpš1 s výnimkou do 200 eur, dbpš2 s výnimkou nad 200 to je kod 11 keď doprihlasovávam na DP a ráta odvody zo sumy nad 200 a potom je možnosť dbpš bez výnimky ale len keď prihlasujem nového.
    tigy Tak toto je prípad dbpš bez výnimky, ak to neviete v programe zmeniť sama, zavolala by som do tej softwarovej firmy, odkiaľ máte program, poradenstvo predsa býva samozrejmosťou...
    yvica áno to viem, len čiže keď doprihlasujem je prihláška kod 11, ked odhlasujem z DP je odhláška kod 11 a keď ruším výnimku tak zmením na karte zamestnanca dbpš a tým pádom by to mal byť kod 7 ale ako to nahlásiť sp, aby to nebrali ako odhlášku?
      zbaliť

    DPŠ a uplatnenie výnimky u iného zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.