Zavrieť

Porady

Živnosť založiť osobne alebo online?

Chcela by som si prvý krát v živote vybaviť živnosť.Rozmyšlam o živnosti online.Vie mi to niekto vysvetliť čo je lepšie , výhodnejšie.Popripade odporučiť niekoho kto podniká v maserskych službách a bol by ochotný to prediskutovať?
Som z Kysuckého Nového Mesta.Lebo som počula,že aj živnostenský úrad má v každom meste iné podmienky.
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podmienky na zalozenie zivnosti su dane zakonom a nie jednotlivymi uradmi.
    Vyber si sposob, ktory vyhovuje tebe.

    https://www.economy.gov.sk/podnikate...enie-zivnosti/
    Naposledy upravil ivka70 : 04.04.22 at 03:59
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MichaelaKAS A podľa čoho sa mám rozhodnúť keď o tom nemám šajnu a na živnostenskom mi neodpovedali na v podstate nič.
    ivka70 Zvlastna otazka. Rozhodnes sa snad podla toho, ci si schopna si zalozit zivnost sama elektronicky alebo pojdes osobne a pripadne vyuzijes asistenciu pri zakladani.
    Predmet podnikania uz vies, necakaj, ze ti na zivnostenskom budu radit, v com mas podnikat.
    MichaelaKAS Veď samozrejme,že viem v čom podnikať,ale myslela som že mi povedia také informácie čo sa k nim nemám ako dostať.
    ivka70 Na to tam oni nie su. Ak chces odborne poradentvo, najdi si poradcu, je ich par, ktori v tomto smere podnikaju ... akurat im treba zaplatit
    MichaelaKAS Tak pardon,ja som si myslela,že na živnostenskom sú od toho ,že ti povedia čo potrebuješ k zakladaniu živnosti.Ale už som pochopila,že na úradoch sú len od toho aby si tam už prišiel zo všetkým a oni ti dajú len pečiatku
    MichaelaKAS Asi si zaplatím niekomu ,kto tie živnosti zakladá a mám pokoj.Som nečakala,že je to také Slovenské
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MichaelaKAS Ďakujem pekne,aspoň niekto ma pochopil
    1Sima9 Môžem sa prosím opýtať, aký je rozdiel medzi fyzicky a online založenou živnosťou?
    Onko Živnosť dostanete vždy rovnakú. Rozdiel je len v postupe, ako sa k nej dopracujete. Aj podmienky sú vždy rovnaké, vypĺňate rovnaké formuláre a prikladáte rovnaké doklady, len v jednom prípade to je všetko online cez internet, v druhom prípade na papieri. Pretože štát podporuje elektronizáciu, online je to lacnejšie, platia sa nižšie poplatky. Avšak treba mať OP s elektronickým podpisom.
    1Sima9 Ďakujem za odpoveď
    mari2x rozdiel nie je v živnosti, ale v zakladaní - - onlinea sa nič neopýtaš !
      zbaliť

    Živnosť založiť osobne alebo online?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.