Zavrieť

Porady

Práca na dohodu-porovnanie

Na ÚP som oznámil,že sa chystám pracovať na dohodu.Povedali mi,že to nie je dôvod aby ma vyradili z evidencie.Je aj nejaký rozdiel vo výške možného príjmu ak budem musieť zostať v evidencii?A tiež by som potreboval vedieť,či je rozdiel v platení poistného (nemocenské,dôchodkové,poistenie v nezamestnanosti,zdr.poisťovňa),ak človek pracujúci na dohodu je alebo nie je evidovaný na úrade práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.upsvr.gov.sk/obcan/evido...page_id=701273

    Počas evidencie môže uchádzač o zamestnanie byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u zamestnávateľa,

    u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
    ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom.
    Výška odmeny za vykonávanú činnosť nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny (v súčasnosti / od 1.7.2021 218,06 €).

    Rozdiel v plateni poistneho evidovnym a neevidovanym na UP nie je.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bosos Ak by som nakoniec zostal evidovaný na ÚP a popritom pracoval na dohodu, poistné do zdravotnej poisťovne by za mňa platil ÚP a zároveň firma u ktorej budem na dohodu?
    A ak by som nebol na ÚP, platila by iba firma alebo by som si musel ešte platiť aj ja ako samoplatitel?
    ivka70 To zavisi od toho, ci by islo o pravidelnu pracu alebo nepravidelnu. Ak pracujes pravidelne, plati ZP za vsetky dni zamestnavatel.
    Popri evidencii mozes mat dohodu max. na 40 dni v roku.
    bosos Ďakujem.
      zbaliť

    Práca na dohodu-porovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.