Zavrieť

Porady

Choré paradajky.

. Dobrý deň, chcem sa opýtať, či mi niekdo neporadí. Akonáhle po vyrástli paradajky zo semiačka, čiže narástli pravé lístky tak sa na nich objavili okrúhle škvrny bez farby. Niektoré lístky aj schnú od konca listu. Každý rok je to takto. Nedokážem vypestovať paradajky zo semienka. Pritom papriky vypestujem nádherné zo semienka. Poraďte mi prosím kde robím chybu. Ďakujem.
Naposledy upravil Juraj 43 : 12.04.22 at 23:58
IMG_20220412_174941.jpg  
IMG_20220412_174951.jpg  
1/1
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Kde ich pestujes? To vyzera na spalenie od priameho slnka
Juraj 43 Ahoj, pestujem ich na parapete. Keď je málo slnka je zle, keď je veľa slnka tak asi tiež zle. Tak neviem už.
ivka70 Na nové krehké rastlinky je veľa priameho slnka cez sklo naozaj priveľa. Vieš ich zachrániť, ale buď im prelep okno matnou fóliou alebo ich odsťahuje kúsok ďalej, ak už nové spáleniny nevzniknú, paradajka je dosť nezmar, dorastie.
Juraj 43 Ďakujem,nebudem dávať na slnko. A ešte som sa pozrel na stopové prvky v pôde, ako naznačil Pavol. Tie uschnute konce som odstrihol, fľaky sa nerozsiruju. A ešte to žltnutie koncov listov idem po riešiť z určitým stopovim prvkom. Našiel som tabuľku ktorá vysvetľuje príčinu nedostatku prvku. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Napíš odrodu, odkiaľ ju máš? v tejto dobe je ešte skoro na pleseň zemiakovú, ale môže to byť aj vírusové ochorenie. Tam pomáha k eliminácii vírusu vysoká teplota cca 100 o C. Preto otázka odkiaľ máš osivo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Juraj 43 Semiačka sú od Dobra semena [crimson crush]. Ďakujem
    pavol54 hovorí sa že možností je mnoho, ešte by to ja mohlo byť množstvom stopových prvkov v pôde. len to poškodenie celých listov je ťažko jednoducho vysvetliteľné
    Juraj 43 Zem na výsev a presadzanie som dal rovnaké ako na papriky tak aj na paradajky. Miesto je rovnaké, parapet. Dokonca som aj dal alobal na odraz svetla ku paradajkam. Vlhkosť je ok. Ešte rozmýšľam ubrať na teplote paradajkam. Skúsim ešte raz nasadiť semiačka s aktivátorom rastu Atonik. Vďaka.
    kopretinka spálené od toho odrazu z alobalu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.