Zavrieť

Porady

Zisk a manželka

Som podnikateľ FO-podnikám sám.Môžem časť zisku previesť prevodom z podnikateľského účtu na súkromný účet manželky?Ako potom zaúčtovať v JÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan7 je offline (nepripojený) Milan7

    Milan7
    Zo svojho účtu môžeš previesť na manželkin účet koľko chceš. Ale pozor tento prevod nie je daňovým nákladom. Musíš to účtovať ako osobnú spotrebu - nedaňový náklad. Takže touto transakciu potešíš len svoju manželku. Iné by to bolo keby manželka mala svoju živnosť a robila by pre teba nejakú službu. Vtedy by to bola daňová služba a tak isto daňový náklad , pozor však na cenu obvyklú na trhu.

    Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

    Barbora.B
    Milan7
    pozor však na cenu obvyklú na trhu.
    Nerada to sem pletiem, ale keď si už spomenul tú cenu obvyklú na trhu - mohol by si mi prosím ťa odpovedať na nasledujúcu otázku (otázka je položená už v inej téme, ale potrebovala by som to ešte dnes uzavrieť):
    Existuje nejaké usmernenie, podľa ktorého by som sa mala riadiť pri stanovení minimálnej výšky nájmu, tak aby som dodržala cenu obvyklú na trhu? Vopred ďakujem

    beroun je offline (nepripojený) beroun

    beroun
    Neexistuje - len vseobecne kecy v zakone o dani z prijmov. Cenu obvyklu na trhu treba dodrziavat hlavne pri zavislych osobach (v zasade staci len pri vypocte danovych povinnosti). Je velmi komplikovane pri najme urcit cenu obvyklu na trhu (faktory: lokalita, ucel najmu, umiestnenie v bytovom dome, vek nehnutelnosti, inzinierske siete, ake su okolite priestory-prevadzky,poskytovanie sluzieb suvisiacich s najmom atd.). Vhodne je v zmluve o najme urcit cenu dohodou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.