Zavrieť

Porady

II. dochodkovy pilier

Prosím o radu , známy vo veku 26 rokov, nezamestnaný, nie je momentálne na úrade prace, dnes podpísal zmluvu o vstupe do II. piliera, mohol takúto zmluvu uzavrieť ako nezamestnaný?
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Takého sprostredkovatela by mala DSS-ka ihneď zbaviť licencie
veronikasad Má dobrovolné poistenie v SP ?
Darina1234 Nie nemá dobrovoľne poistenie v SP, on doposiaľ nebol zamestany
veronikasad Ide o vysokoškoláka, ktorý teraz ukončil štúdium ?
Darina1234 Nie ide o stredoškoláka , čiastočne aj vysokoškoláka s pár semestrami a 3 roky mal otvorenú živnosť, tam aj riadne makal a pracoval, to že bol doposiaľ nezamestnaný som myslela, že teda nepracoval na riadnu pracovnú zmluvu
veronikasad ako živnostník platil odvody ?
Darina1234 Áno platil ale asi 1/5 roka
Darina1234 Áno asi 1/5 roka
veronikasad Darinka, nechajte to už tak, zmluva nie je v rozpore so zákonom. Ťažko teraz predpokladať ako sa mu bude dariť v budúcnosti, či sa mu podarí najsť si lepšie platenú prácu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Preco by nemohol?
    Ked sa zamestna, zacnu mu tam chodit prispevky.
    Zamestnanie urcite nie je podmienkou uzavretia zmluvy.
    Dokonca sa moze prihlasit aj na dobrovolne poistenie aj pocas nezamestnanosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Ivka, niekto potreboval "splniť plán"
    ivka70 Pravdepodobne áno, ale čo, keď mohol ...
    duves Ked vznikol 2.pilier od roku 2005, tak SP vyradovala zmluvy s DSS, ked bol občan aktuálne neprihlaseny v SP (schválne nepíšem nezamestnany). Mal som bývalú pokladníčku z Jednoty a prešla do čistiarne nejakemu sukromníkovi a ten ju neprihlasil do SP. Ked som jej to vysvetloval, pokyvla plecom a povedala, "že a čo mám robiť, že tak to je". No tak sa bude divit potom v dochodkovom veku.
    veronikasad Neprihlásil znamená že robí načierno, alebo má zmluvu s odvodovou výnimkou?
    duves Neviem, netuším. O odvodovej výnimky neviem, nepoznam.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Darina1234 Rozumiem, že nie, ale dotyčný nebol triezvy pri podpise a určite tu išlo len o províziu z uzavretia zmluvy
    Katy a R každý si je strojcom svojho šťastia - a nikdy nevieš, možnože aj dobre urobil - je to mladý človek
    ešte dodám, že ja by som bola v jeho prípade asi za uzatvorenie - čas beží, aby stihol - samozrejme, každý sa rozhoduje za seba .
    veronikasad Preverovala som u klienta, ktorý robí aj sprostredkovatela pre II. pilier. Zmluva uzatvorená byť môže, ale sprostredkovatel dostane províziu až keď sa klient zamestná a prídu mu prostriedky na účet v DSS.
      zbaliť

    II. dochodkovy pilier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.