Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci študentov

Študent 1. ročníka gymnázia končí povinnú 10 ročnú školskú dochádzku 30.6.2022. 29.6.2022 bude mať 16 rokov. Od 6.7.2022 by chcel nastúpiť na brigádu - DoBPŠ. Je to OK, čo sa týka splnenia podmienok zamestnávania mladistvých? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Akú prácu bude vykonávať?
bma Pomocné práce v záhradníctvo alebo v predajni. Je potrebný súhlas Inšpektorátu práce?
Mila123 (2) Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku, ak tento zákon neustanovuje inak.(§ 19, ods. 2 Zákona č. 245/2008 Z. z. v planom znení........školský rok končí 31 08 2022.....
bma To znamená, že môže uzatvoriť Dohodu o brigádnickej práci študentov až od 1.9.2022
Mila123 alebo pomôže povolenie z IP.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    To znamená, že počas prvého ročníka strednej školy a počas prázdnin medzi prvým a druhým ročníkom strednej školy majú zakázané pracovať. Pracovať môžu začať až od nástupu do druhého ročníka strednej školy.

    Platí aj pre rok 2022
    https://www.podnikajte.sk/pracovne-p...studentov-2021
    bma Ďakujem, mýli ma v doluuvedenom texte slovo alebo dňom 31. augusta...

    1) Žiak skončil plnenie povinnej školskej dochádzky, ak od začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky absolvoval desať rokov vzdelávania v školách podľa tohto zákona alebo dňom 31. augusta príslušného školského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16. rok veku.

    Našla som príklad zo školenia z minulého rok:

    Lucia narodená 6.3.2006, na základnú školu nastúpila 1.9.2012.
    ‐ dovŕši 15 rokov 6.3.2021,
    ‐ základnú školu skončí 30.6.2021, od 1.9.2021 je žiačkou strednej školy
    ‐ dovŕši 16 rokov 6.3.2022, školský rok, v ktorom dovŕši 16 rokov skončí 31.8.2022
    ‐ 10 rokov školskej dochádzky skončí 30.6.2022
    Povinná školská dochádzka jej končí skorším z dátumov 31.8.2022 a 30.6.2022, t.j. 30.6.2022.

    Podľa tohto tam vidím dvojaké ukončenie povinnej školskej dochádzky, tak som z toho jeleň.

    CHIC je offline (nepripojený) CHIC

    CHIC
    ...Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku. Žiak skončil plnenie povinnej školskej dochádzky, ak od začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky absolvoval desať rokov vzdelávania alebo dňom 31. augusta príslušného školského roka, v ktorom žiak dovŕšil 16. rok veku.

    Potvrdenie o skončení povinnej školskej dochádzky absolvovaním desiatich rokov vzdelávania vydá príslušná škola ku dňu, ktorým bola táto povinná školská dochádzka ukončená (spravidla k 30. júnu desiateho školského roku vzdelávania). Potvrdenie je uvedené na rubovej strane školského vysvedčenia...

    https://www.ip.gov.sk/novinky-v-zame...i-mladistvych/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bma Ďakujem, toto som tiež videla, ale zo všetkých komentárov mi vychádza, že môže nastúpiť až 1.9.2022.
    tigy Tak to je zaujímavé...

    "Potvrdenie o skončení povinnej školskej dochádzky absolvovaním desiatich rokov vzdelávania vydá príslušná škola ku dňu, ktorým bola táto povinná školská dochádzka ukončená (spravidla k 30. júnu desiateho školského roku vzdelávania). Potvrdenie je uvedené na rubovej strane školského vysvedčenia."

    Riadila by som sa teda potvrdením školy o skončení povinnej školskej dochádzky, IP by malo vedieť najlepšie, o čom píše
    Mila123 je potrebné myslieť na zákon ? a aj také reparáty (tie sa robia už v novom školskom roku ? kedy začína nový školský rok? najlepšie je pýtať sa IP......
      zbaliť

    Dohoda o brigádnickej práci študentov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.