Zavrieť

Porady

Návšteva lekára

Dobrý deň chcem sa opýtať ako to je s návštevou lekára (paragraf). Účtovníčka mi povedala že sme malá firma do 10 ľudí tak nemám nárok a za každú návštevu mi sťahuje z dovolenky. To isté aj pri OČR. Ďakujem za odpoveď. Dušan
9 komentárov     zbaliť
kn-alka KLAME
kopretinka to je ešte pekné slovo....
veronikasad Prinesieš zamestnávatelovi potvrdenú priepustku s časom stráveným na vyšetrení alebo ošetrení u lekára a mzdárka ti vykáže dovolenku ? Čo urobí s priepustkou ?
kopretinka predpokladám,že priepustky im ani nedávajú....
veronikasad Nemusí mu ju dať zamestnávatel, môže si kupiť v papiernictve a dať potvrdiť u lekára. Podstatné je, čo s ňou zamestnávatel po predložení urobí ...
OverclockerXP Väčšinou ju asi zahodila keďže mi bola stiahnutá dovolenka ale zopár krát sa mi stalo že na výplatnej páske bolo uvedené návšteva lekára ale ten deň som nemal zaplatený keďže výplatu beriem v hotovosti tak si to viem odsledovať ani stiahnutá dovolenka, čiže v podstate neplatené voľno ...
Mila123 mal ste nedoplatok na ZP (za deň, ktorý uvádzate) ? resp. máte zdravotné poistenie aj z iného PP? szčo? ste poistencom štátu? ai? ?
veronikasad ako si to vieš odsledovať ? Zamaž osobné údaje a prilož výplatnú pásku za mesiac, kedy si návštevu lekára nemal preplatenú a podla teba je na výplatnej páske ...
Tweety OverclockerXP Aj pri ýplate v hotovosti musíš dostať výplatnú pásku? Tú máš?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    na veľkosti firmy nezáleží.Nech ti ukáže paragraf,kde sa o tom píše.A či je to jej iniciatíva alebo majiteľova.....a keď už nebudeš mať dovolenku,tak bude sťahovať z čoho?? Ostatní zamestnanci nič? Spokojní s takouto blbosťou?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    OverclockerXP Ďakujem za odpoveď. Funguje to tu celé roky takto. Rovnako som to mal aj v predchádzajúcom zamestnaní...
    kopretinka čože?? akože nechápem....a to všetci sú s tým spokojní?......no to je tak,keď nie si schopný prečítať ZP....
    OverclockerXP Ja dobre viem že je to blbosť ale ako sa brániť? Kde to môžem nahlásiť a ako čo?
    kopretinka a tá účtovníčka nemá nadriadeného? Alebo o inšpektoráte práce si ešte nepočul? Furt nechápem,že prečo VŠETCI sa neohradíte???
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Takýto postup je v rozpore so ZP §141. Za nedodržiavanie ZP môže zam-ľ dostať pokutu z IP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.