Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekpo A ako sa daňovo a účtovne vysporiada, keď sa týka roku 2020, žiadosť - január 2021, peniaze prišli v januári 2021, ale dozvedela som sa o ňom až teraz?
    mondes Ak ste sa o tom dozvedeli až teraz, z toho dedukujem, že ešte nemáte ukončený rok 2021. Takže normálne zaúčtovať.
    ekpo Áno, môžete mi prosím pomôcť ako na to? Či musím vstupovať do roku 2020 a čo presne na základe akých dokladov by som mala urobiť v roku 2021? Veľmi pekne ďakujem.
    mondes Asi nerozumiem. ....zrejme sa nebavíme o rovnakých rokoch. Totižto, ja som si myslela, že ak Vám bola dotácia priznaná a schválená v r. 2021 a taktiež aj peniaze nabehli a nemáte ešte ukončený rok 2021, tak zaúčtovať tak, ako som písala. .... čo vlastne máte k dispozícii??? Oznámenie o schválení dotácie ešte z roku 2020???
    ekpo Áno,. Nie je potrebné vstupovať do roku 2020? Ako mám postupovať, keď žiadosť a prijatie dotácii boli v januári 2021, ale je to za rok 2020? Bola by som veľmi rada, keby ste mi pomohli. Srdečná vďaka.
    mondes Ak bola žiadosť v r. 2021, aj schválená, aj prijatá v r. 2021, tak nevidím v tom problém aj zaúčtovať to do r. 2021. Veď sa všetko udialo v r. 2021.
    ekpo Oznámenie je až v januári 2021. Ale je to kompenzácia za rok 2020. Ďakujem.
    mondes To nevadí. ...mám to aj overené na FS. Všetko do r. 2021.
    ekpo Je naviazaná na konkrétne náklady?
    mondes Nie, tieto dotácie nie sú účelové. To sú dotácie v súvislosti s pandémiou. A teda len zaúčtovať a hotovo.
    ekpo Ďakujem Vám veľmi za Vašu ochotu, radu a za Váš čas. Dnes je to vzácne. Želám všetko dobré a pekný zvyšok dňa.
      zbaliť

    Ako sa účtuje finančný príspevok pre podniky v odvetví cestovného ruchu prijatý minulého roku v období pandémie v s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.