Zavrieť

Porady

kalkulacia cistej druhej mzdy

Pracujem na TPP, 8 hodine denne povedzme za 1600e v cistom. Zamestnavatel mi robi danove priznania/odvody etc.
2 deti si uplatnujem u tohto zamestnavatela.


Mam v plane pracovat este na VPP, 4 hodiny denne, Povedzme ze v hrubom mi daju 800e.

Kolko z nich realne uvidim, staci nejake cca, teda aka je cista mzda?
veronikasad Obidva pracovné pomery budú u toho istého zamestnávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Z tých 800€ - dostanes 561€, mesačnú NCZD si uplatnia u prvého zamestnavatela
    Pet000 Prvy zamestnavatel sa ma vzdy pyta na uplatnovanie NCZD a vyplna mi i danove. Tam su i otazky o dalsich prijmoch.
    Znamena to pre mna, ze ked mu uvediem druhy prijem, tak ja uz nemusim nic riesit a u druheho zamestnavatela, poviem, ze si spravim danove sam, s tym ze nic nemusim, lebo ten prvy to vsetko zohladni?
    ivka70 Prvemu zamestnavatelovi neuvedies nic, ten s tvojim druhym prijmom nema nic spolocne. Len u toho druheho so nebudes uplatnovat NCZD.

    U prveho mozes poziadat o rocne zuctovanei dane a priniest potvrdnie od toho dnruheho (alebo naopak), do 15.2. nasledujuceho roka.
    Tam ti to za rok spocitaju za vsetky prijmy a vypocitaju preplatok ci nedoplatok dane.

    Alebo si spotvrdeniami od oboch zamestnavatelov urobis sam DP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Staci ti hodit si do mzdovej kalkulacky hrubu mzdu 1600 + 800 eur a zisitis celkovu cistu mzdu.
    https://www.danovecentrum.sk/kalkula...31-12-2022.htm

    Ale u jedneho zamestnavatela nemozes pracovat tolko hodin, kolko by tie 2 uvazky davali dokopy, nie je to v sulade so Zakonnikom prace.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 najprv čítaj, potom píš " povedzme za 1600e v cistom"
    ivka70 Má tam informáciu: celkovú hrubú mzdu, snáď mu nemá tu hrubú aktuálnu ešte počítať, keď sa rozhodol raz zadať čistú a raz hrubú.
    veronikasad Milan, čítaj pozornejšie aj ty, druhá mzda je v hrubom... Nedoplnil, či je u toho istého zamestnávateľa
    Mila123 Veronika aký je v tom rozdiel?
    Pet000 Hej raz je cista a raz hruba. Su to dvaja rozni zamestnavatelia. A tazko mi zadat hrubu u prveho, lebo hruba sa sklada z fixnej a bonusovej ciastky a ta skace hore dole, takze som si spriemeroval cisty prijem.

    Do kalkulacky cistej mzdy si viem hodit moju "hlavnu" hrubu vyplatu a vyratat cistu mzdu. Ale neviem ako to je u druhej,, ci ju tiez staci hodit do tychto kalkulaciek, alebo sa to rata inak, lebo z nej sa nieco nedovadza ... alebo tak
    ivka70 Tak ako si si spriemeroval cistu mzdu, tak su vies spriemerovat aj tu hrubu.

    Ak ide o roznych zamestnavatelov, pozri odpoved od veroniky ....
    Pet000 Uz len aby som sa uistil.
    takze 2 zamestnavatelia, 1 praca TPP 8 hodin, 1 VPP 4 hodiny
    Jeden plat 2100 v hrubom a druhy 800 v hrubom.

    AK chcem vyratat cistu tak proste hocijaka kalkulacka a hodim tam 2100 + 800 ako plat v hrubom
    To znamena, ze v podstate z oboch platov sa mi odrata raz NZD a taktiez aj iba raz polatky, nemocenske, dochodok, etc

    V prvej mam narok na dovolenku a listky, klasika TPP
    U druheho zamestnavatela na skrateny uvazok, teda VPP, mam taktiez narok?
    ivka70 Priblizne to tak je. Ale ak prekrocis max. vymeriavaci zaklad na odvody, tak to nebude tak ,lebo kazdy ich musi pocitat zvlast. Zmenia sa potom pomery na odvody a dan.
    Narok na stravne listky je za kazdu zmenu trvajucu dlhsie ako 4 hodiny. Ak bude tvoja zmena trvat u druheho zamestnavatela len 4 hodiny, narok nevznikne.
    Narok na dovolenku, nemocenske a pod. ostava aj tam aj tam.
    Hod si do kalkulacky kazdu mzdu zvlast a pri prvom si uplatni aj NCZD aj danovy bonus na deti. Pri druhom nic. A mas vysledky.
      zbaliť

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    " povedzme za 1600e v cistom" to je celkom "radodajná firma"
    PS ťahať dvanástky viac ako 2 týždne nevydrží BÁRSKTO
    kamka2020 kvalitná odpoveď
    romana147 náhodou je to VHODNÉ,ak je priemerný plat v hrubom do 1280
    /// "Priemerná mzda na Sk 2022 1295 € (odhad) ,, 2021 1211 " ///
    tak 1600 čistého je dosť !
    a ak po 8 hodinách potom ešte vládze 4 hod. normálne ! !! robiť
    tak tých 8 hodín odfláka = u strýka
    ivka70 27.07.22 11:03 odstránil(a) z Porady

    kalkulacia cistej druhej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.