Zavrieť

Porady

Invalidný dôchodok 19 ročná

Dobrý deň,mňa by zaujímalo ako to je s vybavovaním dôchodku ked som ukončila len tento rok školu a plánujem si vybaviť za pár dní ID.Čakám ešte na pár lekárskych správ.Myslíte, že mi uznajú celý dôchodok, ked mám dysfunkciu CNS ,poruchu chôdze a tiež aj psychické problémy ?dakujem za odpovede
Mila123 neuvažujete o DPO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak ti priznajú ID - tak ti ho budú vyplácať celý, taký ako vypočítajú Ale to, aké percento zníženej schopnosti pracovať ti priznajú záleží od posudkovej komisie SP, ktorá rozhoduje podľa zdravotnej dokumentácie.
    priložím ti prílohu č. 4 zák o SP - tam máš percentuálne rozpätie pri jednotlivých diagnózach - pre orientáciu. Minimálne musí byť NAD 40% aby bol vôbec nejaký ID. No a popozeraj, že či by prichádzalo do úvahy zníženie schopnosti pracovať aj viac ako 70% pri tvojej konkrétnej diagnóze?? (väčšinou pri ťažkých stavoch to býva - ale to už lekár SP posúdi a rozhodne)
    https://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461#f2947366
    Julia256 dakujem za odpoveď

    Invalidný dôchodok 19 ročná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.