Zavrieť

Porady

Kupa pozemku od neznameho vlastnika zijuceho v zahranici ktory je mrtvy.

Dobry den som spoluvlasnikom pozemku v pomere 11/12 a 1/12 vlastni neznámy vlastník. Na katastri ma uvedene len meno ale z rodinnych dokumentov vieme aj jeho datum narodenia (1895) tento pan odisiel do Francuzska, kde zil a prerusil s rodinou kontakty takze ziadne dalsie informacie o nom nemame v roku 1991 nam obec vydala potvrdenie ze pan sa v obci nezdrzuje asi od roku 1924 a od tejto doby uz nasu obec nenavstivil. Nevieme ani ci prebehlo dake dedicske konanie, nemame umrtny list ani informacie ci mal dalsich dedicov v prvej skupine dedicov. Ako by som mal zacat postupovat ?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Hladanim dedicov, ten vlastnik nie je neznamy.
pinguin11 aby som mohol obnovit detiske konanie (ak prebehlo) potrebujem pravdepodobne umrtny list a kedze nikto nevie kam do francuzka odisiel neviem ci ma zmysel podavat ziadost na sud
ivka70 Ak chces tu cast pozemku, treba taky dokument ziskat z Francuzska. Nejaky register tam urcite maju.
A dedicske konanie, ak prebehlo, bude tiez tam, a asi aj to dodatocne by musrlo byt iniciovsne tam.
buchač Toto ty nevyriešiš...nemáš šancu.
Toto patrí do rúk právnika, ktorý sa takouto problematikou zaoberá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kupa pozemku od neznameho vlastnika zijuceho v zahranici ktory je mrtvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.