Zavrieť

Porady

Platba kartou, kde čiastka má centové sumy

Zamestnanec zaplatil plat. kartou v čiastke 22,02 EUR. Doklad si zúčtuje v pokladni firmy. Môžem čiastku zaokrúhliť na 22.00 EUR sama , keďže platba kartou sa nezaokrúhľuje? A ako je to s účtovaním? Musím rozdiel 0.02 EUR zaúčtovať na 548 alebo stačí ponížiť základ dane? Ďakujem
ivka70 poslite mu platbu na ucet (nie cez pokladnu .... a mate to bez zaokruhlovania)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    záväzok voči zamestnancovi máte 22,02 a teda presne túto sumu mu zaplatíte ... resp. odpočitate od vydanej zálohy

    hlavne nič neponižuj ... ponížiť/povýšiť môžeš napr. zamestnanca, základ dane zvýšiš alebo znížiš
    Naposledy upravil avalik : 22.08.22 at 19:18
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika_tn Dobrý deň, čiže musím stále viesť v pokladni 1 a 2 centové mince na tieto platby zamestnancov súkromnými kartami? Mohli by ste mi prosím poslať printscreen konzultácie s daňovým úradom na golianova@kotaind.sk? Ďakujem veľmi pekne.
    tigy 1 a 2 centové mince sú stále zákonným platidlom, takže áno, je potrebné ich mať aj naďalej v pokladni, napr. pre vyššie uvedené účely, príp. pre výplaty miezd v hotovosti (ktoré sa tiež nezaokrúhľujú) a podobne...
    Monika_tn ďakujem pekne, máte pravdu. až dnes som to začala riešiť, lebo máme málo transakcií a napadlo ma, že napríklad aj kvôli cestovným náhradám.
      zbaliť

    Platba kartou, kde čiastka má centové sumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.