Zavrieť

Porady

Keby som v ramci vypovednej lehoty uz neprisla do prace?

Čo sa mi môze stať? Aky postih by som mala keby som napr. V ramci 2mesač.vypovednej lehoty uz ten druhy mesiac neprisla do prace??? Dakujem
veronikasad Máš v pracovnej zmluve dohodnutú náhradu príjmu za nedodržanie výpovednej doby?
Moniatko13 Nie nemám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatel ti bude vykazovať absenciu, s krátením dovolenky ak ju ešte nemáš vyčerpanú. Za obdobie absencie budeš mať prerušené poistenie v zdr. a soc.poisťovni. Ak v tomto období už nebudeš pracovať u nového zamestnávatela, musíš si v zdr.poisťovni doplatiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
    Absencia môže byť definovaná ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny a z tohto dôvodu okamžité ukončenie pracovného pomeru zo strany zamestnávatela.
    Tiež si zamestnávatel môže cestou súdu vymáhať náhradu škody, ktorá mu vznikla tvojim nenastupením do práce ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ak sa šmarí na maródku, tak :
    - nič z toho platiť nebude
    - dostane aj zaplatené
    - ona si môže pískať
    - zamestnávateľ jej môže akurát sódu bicarbónu fúkať do onej...
    veronikasad PN-ka ma napadla tiež, ale nechcela som jej ju radiť, ak na ňu nemá dôvod ...
    jslancik len nemôže chodiť do novej práce. predpokladáme, že to je dôvod, prečo nechce byť počas výpovednej doby u pôvodného zamestnávateľa.
    veronikasad Počas PN-ky nemôže pracovať, ale súbežný pracovný pomer zákonník práce nezakazuje - u starého zam. absencia, u nového pracovná zmluva. Vtedy by ani nemusela platiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
      zbaliť

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Okrem možného finančného postihu, ak bol dohodnutý v prac. zmluve, znamená neospravedlnená absencia prerušenie poistenia, jak v zdravotnej, tak v sociálnej poisťovni...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 zrejme už pracuje inde......
    Moniatko13 Predstav si že nepracuje...
    romana147 ale zbiera PRAKTICKÉ skúsenosti so ZP aj z-ľom
      zbaliť

    Keby som v ramci vypovednej lehoty uz neprisla do prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.