Zavrieť

Porady

V inzerate 1300 eur hrubeho a na zmluve 870 eur + nieco dalsie nacierno do ruky

Na nete som nenasla kde a ci je mozne niekde nahlasit firmu, ked v ponuke inzeratu uvadza zakladnu zlozku mzdy vyssiu a na pohovore povie, ze vsetci u nich maju v zmluve minimum (870 eur) a zvysok na ruku. Nejde tu totiz o 2 porusenia?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Povedali ti pri pohovore "naruku"? Lebo niektoré firmy maju legálne pohyblivú zložku mzdy, ktorá nie je nárokovatelná. Takéto zamestnanie by som nebrala, doplatila som na to u posledného zamestnávatela ...
emanuelle86 povedali mi to ze daju presne do zmluvy minimum 870 eur a zvysok na ruku ( cize na cierno bez zaplatenia odvodov), v inzerate maju Mzdové podmienky (brutto)
1 300 EUR/mesiac
mzda od 1300/mesiac v závislosti od skúsenosti a praxe,13. plat, príspevok na dopravu a stavu
duves Sila
veronikasad Od zamestnávateľa, ktorý tretinu mzdy vypláca načierno utekaj, malo sa usmejes na šéfa a nedostaneš nič...
buchač nenasla kde a ci je mozne niekde nahlasit firmu
==================
môžeš tak akurát v Olcnave na lampárni...

AK nemáš dôkazy (za dôkaz sa nepovažuje nejaké tvrdenie), tak máš trt makový.
Dovolil by som si aj tvrdiť, že pán podnikateľ má svojich ľudí podchytených, a teda nič sa nenájde.

Apropó...manželka takto robila zopár rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Minimalne dve a mozno aj viac.
    Obratit sa mozes na miestne prislusny Inspektorat prace s podkladmi (inzerat, zmluva)
    A samozrejme, taku zmluvu nemusis podpisat.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emanuelle86 bola som len na prvom kole cize zmluvu som ani nevidela len mi povedali ze to tak u nich chodi, ale inzerat mam a dokonca je stale aktivny na portali.
    ivka70 Kym nemas zmluvu, kde by si to mohla namietat, tak je to len o reciach. Ked ti daju podpisat zmluvu, tak to mozes namietat, ze to nezodpoveda inzerovanej ciastke. Nehovorili nahodou o cistej mzde ( v inzerate je hruba mzda)
    emanuelle86 nie, jedna sa o uctovno auditorsku spolocnost cize tam kazdy vie co ake polozky znamenaju
    veronikasad Hľadaj si prácu inde
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jediný, koho by to mohlo zaujímať je daňový úrad. Ale tebe to nijako nepomôže. Ty buď akceptuješ tieto podmienky alebo nie a po pohovore sa rozlúčite.

    Za obsah inzerátu zodpovedá jeho zadávateľ, nie stránka, kde sú inzeráty zverejnené.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emanuelle86 o zodpovednosti to je jasne ved portal nema ako overit ze na pohovore ti povie mensiu sumu ako v inzerate a ide tu o zavadzanie a klamanie + cierna praca vo firme, kde sa nejedna o mnimalne sumy ale je to auditorska spolocnost, ktora by mala v prvom rade ist prikladom
    Dáša_ uff, tak keď toto robí audítorská firma, ktorá by mala dohliadať na účtovníctvo iných, tak to je sila
    jslancik ako sa hovorí, pod lampou...
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    píšete, že ide o auditorskú spoločnosť, tak svoju skúsenosť pošlite ako podnet na Slovenskú komoru auditorov.

    V inzerate 1300 eur hrubeho a na zmluve 870 eur + nieco dalsie nacierno do ruky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.