Zavrieť

Porady

Moze payment processor vypnut sluzby kedy chce?

Robim na webovom projekte ktory bude fungovat ako prostrednik medzi tvorcami obsahu a predplatitelmi/platcami obsahu.

Uzivatel si skratka zvoli tvorcu a zacne odoberat jeho obsah za mesacny poplatok. Ja zabezpecim ze sa uzivatelovi mesacne ztrhne z platobnej karty poplatok a ze peniaze dostane tvorca, minus moj poplatok.

Firmy ktore riesia spracuvanie online platieb kartami maju rozne obchodne podmienky a v dnesnej prepolitizovanej dobe, hlavne v zapadnych firmach(ktore tvoria vecsinu procesorov), sa casto stava ze payment procesor, pripadne niektora z firiem vydavajucich samotne karty(master/visa..) sa rozhodne ze sa jej napaci obsah ktory tvori nejaky, mozno zamejsi, clovek(tzn. nejaky autor na mojej platforme) a bude pozadovat aby som mu prestal dodavat sluzby(ie. vypol ho).

Tym ze by som nevyhovel, tak by mi hrozilo ze payment processor ma kompletne vypne a teda VSECI zakaznici a tvorcovia budu odrezani(zakaznici od obsahu a tvorcovia od penazi). Ja by som musel najst ineho PP, napojit sa na jeho API a poziadat vsetkych zakaznikov aby si znovu zadali udaje o platobnych kartach a znovu sa prihlasili ku svojim tvorcom na odber(pretoze udaje o kartach nemozem uchovavat ja, ale iba PP, kvoli bezpecnosti).

V obchodnych podmienkach mozu mat PP uvedene vagne definicie ako neposkytovanie sluzieb ak ide o extremizmus, sirenie nenavisti, diskriminacie, ... to su take tie najcastejsie "catch all" klauzuly.

Co je samozrejme v poriadku. Avsak mna zaujima to, ze ak by takato situacia nastala, ale dany clovek(autor na mojej platforme) nebol pravoplatne odsudeny za ziaden trestny cin(v tomto kontexte) a PP by sa napriek tomu rozhodol ma vypnut, tzn oni by sa rozhodli ze su porota, sudca a kat, ak by som im, legalne spravne, nevyhovel, mozem PP nasledne zalovat za financne skody?

Inak povedane, moze sa poskytovatel sluzieb vyhovorit na svoje obchodne podmienky v takomto pripade, respektive ake mam ja pravne moznosti?

A prakticky nemusi ist iba o PP ale napriklad webhosting a podobne.


Priklad podmienok:

Naposledy upravil glen : 12.09.22 at 05:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Moze payment processor vypnut sluzby kedy chce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.