Zavrieť

Porady

dokedy odovzdať prechodku PN

ahoj , má zamestnávateľ nejaký termín dokedy doručiť prechodku PN , do sociálnej poisťovne ? odoslal som ju 30.8. prevzatá od pošty o podpísaná bola 31.8. a do poisťovne bola doručená až včera . je to štandardné ? ďakujem za odpovede .
ivka70 ked zoberies, ze 1.9. bol sviatok, potom vikend, zacali to spracovavat vo firme az 5.9., kym im dosli vsetky (ak ide o vacsiu firmu), kludne to mohli odoslat az koncom prveho tyzdna.
veronikasad Odkedy trvá PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je v tvojom záujme, aby to mala SP doručené včas, veď si mohol poslať poštou do SP. cit zo stránky SP:
    Ak práceneschopnosť prechádza z jedného mesiaca do ďalšieho, lekár vystaví poistencovi Preukaz o trvaní dočasnej pracovnej neschopnosti – tzv. „lístok na peniaze“. Zamestnanec ho odovzdá zamestnávateľovi, ktorý ho doručí Sociálnej poisťovni. Ak tak neurobí zamestnávateľ, doručenie do Sociálnej poisťovne zabezpečí poistenec (do 5. dňa v mesiaci, aby nemocenské dostal v riadnom termíne).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos áno , ale ja som si myslel , že keďže ešte prvých 10 dní platí zamestnávateľ , tak to treba poslať jemu ... riadny termín som nestihol , ale majú to odvčera , čiže tento mesiac PN príde v druhom termíne ?
    Katy a R neviem, či na každej pobočke majú náhradný výplatný termín ... skôr to vidím na 15.10. - za september a august- veľa dní tam (aug) asi nebolo?
    carolitos no , tak uvidím ... ďakujem všetkým za odpovede
    ivka70 odkedy trva PN? nekoncil aj PP 31.8.?
    carolitos PN je od 8.8. pracovný pomer sa nekončil
      zbaliť

    vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

    vanessa2
    poštou aby lístky na peniaze mali tak 5.deň nasledujci mesiac na sociálke, ja tak 2 nasledujci mesiac sa snažím posielať,samozrejme,záleží kedy zamestnanci mi pnky a lístky na peniaze ku konci mesiaca prinesú. Stalo sa,že pnky odoslala 7.nasledujci mesiac na sociálku,a pani mi volala,že pnky nebudú už vyplatené ,lebo k nej sa dostali až 12

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnanec si ju moze dorucit do SP aj sam a zamestnavatelovi poslat len kopiu (kvoli evidencii v dochadzke). Zamestnavatel nema v tomto smere stanovene terminy.
    SP ho chce do 5. dna v mesiaci.
    https://www.pnka.sk/prechodka.php
    https://www.socpoist.sk/aktuality-ak...a/48411s63083c
    Naposledy upravil ivka70 : 14.09.22 at 11:42

    dokedy odovzdať prechodku PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.