Zavrieť

Porady

Klasifikácia produkcie

Prosím o pomoc!
Do akej odpisovej skupiny by ste zaradili nerezové zábradlie v hodnote 249tis. Sk? Ďakujem za skorú odpoveď.
Usporiadat
gu100 gu100

gu100 je offline (nepripojený) gu100

hikoma
Prosím o pomoc!
Do akej odpisovej skupiny by ste zaradili nerezové zábradlie v hodnote 249tis. Sk? Ďakujem za skorú odpoveď.
nemalo by to byt ako zhodnotenie budovy? je to konstrukcia ktora patri k budove...
0 0
danusi danusi

danusi je offline (nepripojený) danusi

Ak to neslúži samostatne, to asi nie, tak určite je to pevne späté s budovou. Takže 20 rokov, 4. skupina
0 0
gu100 gu100

gu100 je offline (nepripojený) gu100

hikoma
Prosím o pomoc!
Do akej odpisovej skupiny by ste zaradili nerezové zábradlie v hodnote 249tis. Sk? Ďakujem za skorú odpoveď.
a bolo tam predtym nerezove zabradlie?
nemohlo by sa to povazovat povazovat za opravu ?

uvedte viac podrobnosti...
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

zdravim vsetkych, mam HIM ako su vybavenie Fitnes centra-napr Biceps, lýtka v stoji-su to stroje , prosim moze mi niekto poradit ze ci som to dobre zaradila -do 2 odpis skupiny KP 36.40.13-dakujem
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

prosím, nie je k dispozícii www-stránka klasifikácie produkcie, kde sa dá hľadať podľa KP alebo názvu atď. žlté knihy štat.úradu sú uź zmenené novelou 632 / 2002, a mám len zákon , poradte....
0 0
dagmar vajdova dagmar vajdova

dagmar vajdova je offline (nepripojený) dagmar vajdova

Choď na Štatistický úrad Slovenskej republiky.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

ANNAP Pozri príspevok
prosím, nie je k dispozícii www-stránka klasifikácie produkcie, kde sa dá hľadať podľa KP alebo názvu atď. žlté knihy štat.úradu sú uź zmenené novelou 632 / 2002, a mám len zákon , poradte....
Prikladám ako pomôcku tento súbor:
http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/vysvkp.doc
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Dobrý deň všetkým poraďákom.
Prosím Vás aký kód KP by ste pridelili stavbe kotolne, ktorá bola vybudovaná v už existujúcej budove?
Súčasťou kotolne je teplovodný prevádzkový celok, tzn. centrálny nezávislý systém teplovodného vykurovania včítane zabezpečenia výroby teplej úžitkovej vody a technickej pary.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Olice Pozri príspevok
Prikladám ako pomôcku tento súbor:
http://www.statistics.sk/webdata/slov/edicny/vysvkp.doc

Uvedený link už nefunguje.

Stiahol som iné dokumenty zo stránky ŠÚ SR.

Mne pomohli, ako prílohy sa nedajú použiť sú veľmi veľké.

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

Tu sú k dispozícii na stiahnutie v riadku:

Štatistická klasifikácia produkcie, verzia 2003

Stiahni dokumenty: Systematická časť a Vysvetlivky

Vo vysvetlivkách sa tiež dobre hľadá, sú tam popisy produktov zahrnutých ako aj vylúčených z konkrétneho kódu.

apo
Naposledy upravil apo : 10.03.08 at 18:46
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

apo Pozri príspevok
Uvedený link už nefunguje.

Stiahol som iné dokumenty zo stránky ŠÚ SR.

Mne pomohli

apo
Máš pravdu, ten už nefunguje, ale funguje tento.
http://portal.statistics.sk/files/Se...ie/kp_vysv.rtf

Ak máš ničo iné, čo by mohlo pomôcť a si ochotný sa podeliť budem rada
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

apo Pozri príspevok
Uvedený link už nefunguje.

Stiahol som iné dokumenty zo stránky ŠÚ SR.

Mne pomohli, ako prílohy sa nedajú použiť sú veľmi veľké.

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

Tu sú k dispozícii na stiahnutie v riadku:

Štatistická klasifikácia produkcie, verzia 2003

Stiahni dokumenty: Systematická časť a Vysvetlivky

Vo vysvetlivkách sa tiež dobre hľadá, sú tam popisy produktov zahrnutých ako aj vylúčených z konkrétneho kódu.

apo
Už nám to tu: http://www.porada.sk/547973-post3.html aj Rozálka pekne zosumarizovala, ale aj tak ďakujem
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Rozbalím to a pozriem, niekedy je ozaj ťažko nájsť kam čo patrí. Teraz som zaradil vysokozdvižný vozí, ten je OK.

Pri kolesových čelných nakladačoch, budeš chodiť kolom dookola a stále nebudeš mať istotu či do 2 alebo 3. My sme dávali všetko do 2 a pri DK to prešlo, lenže podľa posledných dohľadávaní mám pocit, že tieto nakladače, nie BANSKÉ patria do 3. Sú to nakladače vyrábané voľakedy v Detve, také čo sa dajú stretnúť aj na ceste, alebo je ich vidieť pri stavbách, alebo skládkach alebo aj na smetiskách.

V nakladačoch stále nemám istotu.

apo
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

apo Pozri príspevok
Rozbalím to a pozriem, niekedy je ozaj ťažko nájsť kam čo patrí. Teraz som zaradil vysokozdvižný vozí, ten je OK.

Pri kolesových čelných nakladačoch, budeš chodiť kolom dookola a stále nebudeš mať istotu či do 2 alebo 3. My sme dávali všetko do 2 a pri DK to prešlo, lenže podľa posledných dohľadávaní mám pocit, že tieto nakladače, nie BANSKÉ patria do 3. Sú to nakladače vyrábané voľakedy v Detve, také čo sa dajú stretnúť aj na ceste, alebo je ich vidieť pri stavbách, alebo skládkach alebo aj na smetiskách.

V nakladačoch stále nemám istotu.

apo
Ja s týmto priame skúsenosti nemám, ale trošku som sa na to pozerala.
V prílohe č. 1 k zákonu č. 595/2003 v odpisovej skupine 3 KP 29.22 (položka 3-14) sú zatriedené zdvíhacie a dporavné zariadenia.

Do 3 odp.skupiny by som skôr začlenila toto:
29.22.13 Zdviháky; zdvíhacie zariadenia a podobné zariadenia používané na zdvíhanie vozidiel

Z: Zdviháky a hevery, hydraulické a iné
TZ: Garážové zdviháky automobilov (stacionárne alebo mobilné)

29.22.16 Výťahy, skipové výťahy, eskalátory a pohyblivé chodníky

Z: Nákladné výťahy, osobné výťahy, pohyblivé schody a pohyblivé chodníky
TZ: Rekonštrukciu výťahov, ktorá nevyžaduje stavebné úpravy
V: Stavebné nákladné výťahy (29.22.14), rekonštrukciu výťahov, ktorá vyžaduje stavebné úpravy (45.31.30)


Tie čelné nakladače, by som dala do 2. odp. skupiny KP: 29.22.18

Pozerala som v 3. diely KP, ktoré vydal ŠÚ v roku 1995 (žltá kniha)a tam som našla zatriedené v KP 29.22.18 toto:
naberacie vykladače korčekové a kolesové
nakladače - okrem jednoúčelových pre poľnohospodárstvo
zvláštne nakladacie a vykladacie zariadenia
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Listujem tu ale chcela by som poradiť. Mám podnikateľa ktorý preradil tatru 148 zo súkr.vlastníctva do majetku firmy, doklad o jej kúpe zatiaľ nenašiel. Zaradila som ju hneď ako založil firmu do podnikania ale so vstupnou nulovou hodnotou,bez odpisov. Chcem sa spýtať či to tak môže byť nakoľko doklad o kúpe nemá?Ďalej kúpil na auto funkčnú hydr.ruku / 48tis/, vymenil ju za poškodenú. Môžem urobiť zhodnotenie auta?Alebo odpisovať samostatne a aká by to bola klasifikícia?A ešte jedna otázka, akk by kúpil ďalšie auto /100tis./ ale len na náhradné diely ako na to ? Bolo by to ako náhradný diel a tiež by to bolo zhodnotenie? Účtujeme JU a neplatca DPH.Ďakujem.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Posúvam...
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Majetok, ktorý podnikateľ vloží do podnikania je možné odpisovať vo všeobecnosti, ale je nutné mať doklad o cene. Ak uvedené auto mal v držbe napríklad od roku 2004 tak v roku 2008 už nemá čo odpisovať, lebo takto je to nikde ošetrené v zákone o dani z príjmu a riadim sa týmto postupom od začiatku ako robím účtovníctvo.

Na ostatné otázky je odpoveď, že nič neodpisuješ. Výmena ruky je býmena teda oprava ak nová ruke nemá nejaké mimoriadne iné parametre ako mala pôvodná.

Tatra na náhradné diely sa zaúčtuje ako réžia a to čo zostane pôjde do zberu surovín a bude ostatný príjem.

Bude dobre ak sa urobí súpis náhradných dielov, ktoré sa získajú a na konci roka sa objavia vo výkaze majetku ako zásoba materiálu.

Pozdravujem.

apo
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Zdalo sa mi že tie diely majú dosť vysokú cenu aby to DÚ nebral ako zhodnotenie, hoci sa jedná len o opravu, u starého auta je to len o opravách.Auto kúpil v r.2007 a začal podnikať v 2008 ale doklad o kúpe zatiaľ nenašiel, takže zatiaľ bez odpisov,ak by ho našiel myslím že 1odp.skupina 4r. ale už len 3roky odpisovania.Ďakujem za pomoc!
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím ešte k tejto téme, podnikateľ našiel doklad o kúpe tatry ktorú kúpil súkromne, doklad je z r.2007 na sumu 200tis. zacal podnikať v r.2008, preradila som tatru z osobného užívania do podnikania ku dňu začatia podnikania, odpisová skupina 2, zaradila som ju ako 34.10.54. Možem zaúčtovať kúpnu zmluvu ako výdavok na nákup majetku / zriaďovacie náklady/VNZD/, a následne odpisovať a tak to dostať do VOZD? /a zaujímal by ma ten rok 2007, ten sa berie ako prvý rok odpisovania?Bolo by to takto dobre?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Problém tejto tatry tak ako je postavený patrí do JÚ, alebo dane z príjmu.

Ale odpoviem.
Ak kúpa tatry v roku 2007 bola zapísaná v technickom preukaze na meno kupujúceho už nie je o čom účtovať v súvislosti s nadobudnutím.

Založíš kartu dlhodobého hmotného majetku s dátumom nadobudnutia v roku 2007 a odpis za rok 2007 je už daňovo prepadnutý.

apo
0 0
danulka2277 danulka2277

danulka2277 je offline (nepripojený) danulka2277

poradte, prosim, kam mam zaradit technologiu precerpavacej nadrze na hnojovicu. nasla som 293265 zariadenia na ustajnenie HD, spracovanie vykalov, v odpisovej skupine 1, odpis na 4 roky. je to mozne? dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať