Zavrieť

Porady

odoslanie žiadosti o ukončenie pracovného pomeru v predstihu ?

ahoj , chcel by som sa spýtať či je možné zaslať(poštou) firme počas PN žiadosť o ukončenie pracovného pomeru dohodou , keď dátum kde navrhujem ukončenie pracovného pomeru bude 31.10. 2022 už v predstihu napríklad 10.10.2022 ? proste chcem to mať už s krku .. len chcem vedieť či to nie je skoro ...na druhej strane budú mať viac času mi vyhovieť a dať do poriadku všetky náležitosti ? ďakujem za akúkoľvek reakciu
3 komentárov     zbaliť
ivka70 A dokedy by si chcel cakat s odoslaním? Ak pocitas uloznu dobu na poste - moznu az 18 dni, uz sa ti moze stat, ze to do konca mesiaca zamestnavatel ani nepreberie. Uz si to mal mat poslane.
carolitos ďakujem , dnes som to poslal , chcel by som sa Ťa ešte niečo spýtať , môžem ?
ivka70 kto by ti mohol branit pytat sa ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môžeš, len počítaj s tým, že zamestnávateľ s ukončením pracovného pomeru dohodou nemusí súhlasiť. Potom musíš podať výpoveď a výpovedná lehota začne plynúť od 1.11.
    carolitos nemusí súhlasiť , ani keď mi už nevie ponúknuť to isté miesto na ktorom som pracoval , z dôvodu , že tam musel prijať niekoho iného , lebo by nemal kto robiť a ponúkol mi neadekvátnu náhradu ? myslím že po tých peripetiách bude každá strana spokojná , že sa tej druhej zbaví ...

    smutko je offline (nepripojený) smutko

    smutko
    Keď si bol na PN a zobrali za teba náhradu tak ten zástup by mal byť len na dobu určitú, kým si PN. Po PN by si sa mal vrátiť na svoje miesto.

    odoslanie žiadosti o ukončenie pracovného pomeru v predstihu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.