Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Dobrý deň, prúdom ako postupovať v prípade, ak zamestnanec dostal 1.9.2022 20 ks stravných lístkov, ale v 09/2022 odpracoval 21 zmien. Mozem mu 1 SL doplatiť v papierovej forme a stiahnuť v mzde za 09/22. Alebo ten 1 SL musím zdaniť? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
ivka70 Mali ste mu dat zalohovo 22 listkov, nie 20, nepredpokladat, ci bude alebo nebude robit cez sviatky.
Katula134 Ďakujem, moja otázka aké bola ci môžem mu teraz vyplatiť 1 SL a stiahnuť mu ho vo výplate za 09/22
ivka70 skor musis, nie? ak teda islo o riadnu zmenu (cez sviatok, predpokladam) a nie nadcas.
Katula134 Išlo o riadnu zmenu. A mám mu ho zdaniť keďže bol vyplatený neskôr? Keby som mu ho odovzdala 30.9. tak mu ho môžem stiahnuť ešte v mzde za 09/22.
ivka70 ja myslim, ze ano, lebo by to bolo vopred odovzdane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    zamestnanec mal 01.10. dostať k stravným lístkom 1ks navyše - ako vyúčtovanie za september

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Keď vám podpíše, že ho prevzal 30.9., tak nie je problém, a pochybujem, že by bol problém, aj keby ho prevezme v rámci vyúčtovania spolu s októbrovými 1.10., myslíte, že niekto bude riešiť, či ste tomu chudákovi zdanili 1 lístok?

    kajabb je offline (nepripojený) kajabb

    kajabb
    Podľa zákonníka práce má zamestnávateľ povinnosť zabezpečiť stravu zamestnancovi, teda ak zamestnanec odrobil smenu, má dostať stravný lístok. Ak je jeho hodnota v zákonnej výške, podľa zákona o dani z príjmov je to oslobodené. Iná situácia je pre zamestnávateľa v tom, že podľa zákona o dani z príjmov, ktorý sa odvoláva na zákonník práce, má byť stravné v akejkoľvek forme (lístok, fin.) poskytnuté najneskôr v deň, ktorého sa to týka. Tzn. stravný lístok poskytnutý dodatočne je pre zamestnanca oslobodený, ale pre firmu je to nedaňová položka. Takto to usmerňuje Fin.správa .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.