Zavrieť

Porady

Úhrada DFA za auto lízingom

Kúpili sme auto na faktúru, ale uhradili sme ju lízingom. A tu mi vznikol problém. Zaúčtovala som : nadobudnutie 042/321, úhrada 321/395 ( celá suma na FA aj s DPH ) a vznik záväzku z lízingu 395/474 ( len istina z lízingu ). Takže mi tam visí DPH z faktúry. Vie mi niekto, prosím, poradiť ?
avalik v zmluve s leasingovkou je skutočne čerpanie leasingu alebo uver?
257 Čerpanie leasingu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak je na faktúre od platiteľa dph, ste jej platiteľom, máte nárok na jej odpočet, potom je účtovanie faktúry nasledovné. 042,343/321.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    257 Áno, ale potrebujem vedieť, ako zaúčtujem úhradu došlej faktúry lízingom, aby mi na 474 zostala len istina.
    kn-alka a uhrádzali ste faktúru bez DPH? či čo?

    napíš presné sumy, lebo nechápem, čo ti nesedí
    257 Došlá faktúra 042/321,343/321. úhrada 321/395, lízing 395/474 a potom už len jednotlivé splátky. Problém mám s tou DPH z faktúry, lebo s 395 vyrovnám celú faktúru, aj s DPH. Ale pri akontácii 395/474 mám len istinu, čo je základ z faktúry. A tým pádom mi na 395 zostane nevysporiadaná DPH.
    kn-alka tak asi nemáš uhradenú celú faktúru. Nemali ste náhodou sumu DPH zaplatiť vy z vlastného účtu?
    257 Tvoja otázka mi pomohla prísť na problém. Až vďaka nej som si všimla, že faktúra nie je na nás, ale na lízingovú spoločnosť. Ďakujem moc.
    kn-alka už mi doplo, pri úvere dostanete celú sumu na faktúre a "splácate" , pri leasingu nedostanete faktúru, ale "splácate" mesačne aj s DPH aj nárok na DPH máte mesačne
      zbaliť

    Úhrada DFA za auto lízingom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.