Zavrieť

Porady

Obnovenie zrušenej živnosti

25.5.2022 som si zrušil živnosť, vyzerá, že od nového roka by som ju mal obnoviť/začať na novo. Ako je to v tomto prípade s odvodami? Pôjde o živnosť popri zamestnaní. Ako zistím výšku odvodov do soc. poisťovne, ak budem musieť nejaké platiť?
4 komentárov     zbaliť
jobmgrmk Velmi pekne dakujem ale kedze v 2021 som mal prijmy a platil som minimalne odvody tak predpokladam, ze by som ich musel platit aj v tomto pripade.
Katy a R nepredpokladaj - ale normálne si vypočítaj či áno, alebo nie - a koľko ... ten link som ti na to priložila!
jobmgrmk Ok dik mockrat
mari2x Kto sa pýta, či môže alebo nemôže, ten NEMôŽE
kto miesto výpočtu predpokladá, ten platí !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž pozrieš si svoje DP za rok 2021 - či ti vôbec vzniká povinnosť platiť odvody do SP - záleží od výšky celkových príjmov a ajod VZ. A pozrieš si kalkulačku na stráne SP - nahodíš svoje údaje a vypočítaš. A ak sa ti nechce - SP sa ti určite ozve (že koľko), ak teda budeš povinne poistenou SZČO.
    https://www.socpoist.sk/kalkulacky-n...re-szco/55442s

    Obnovenie zrušenej živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.