Zavrieť

Porady

ako sa vypláca nevybraná dovolenky ?

ahoj , chcem sa spýtať , ako to je z vyplatením nevyčerpanej dovolenky po ukončení pracovného pomeru . na výplatnej páske bola určitá hodinová mzda a pri výplate nevyčerpanej dovolenky mi to vyplatili presne ako polovičnú hodinovú sadzbu . bol to polovičný úväzok ... je to v poriadku ? ďakujem za odpoveď
4 komentárov     zbaliť
kopretinka dovolenku ti vyplatili ako polovicu sumy,čo máš za hodinu?
carolitos proste mal som polovičný úväzok s tým že som bol platený na hodiny, čiže to mohlo byť aj 140 hodín na výplatnej páske som mal hodinovú sadzbu (pr. náhrady) cca 4,50€ ale hrubá mzda , teda dovolenka na páske vypočítaná počtom hodín a dňami dovolenky bola 2,25€
kn-alka nevyplatili ti polovičnú hodinovú sadzbu, ale hodinovú sadzbu krát 4 hodiny a nie 8 hodín
carolitos aha , toto chápem , ďakujem všetkým za odpovede , toto som nevedel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je, ak je polovičný úväzok, potom aj preplatenie v tomto úväzku.
    Doplním
    Pri preplatení nevyčerpanej D sa postupuje podľa §116 odst.1
    Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku. Takže ak si mal vždy polovičný úväzok , ten vstupuje do výpočtu priemerného zíárobku.
    Naposledy upravil Tweety : 13.12.22 at 10:32
    kopretinka keď má hodinovú sadzbu 10 eur,tak mu vyplatia dovolenku 5 eur?
    kn-alka nie, hodinová mzda 10 eur x úväzok = 10x4 = 40€ / deň dovolenky

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nevycerpana dovolenka, na ktoru vznikol narok pocas PP, sa preplaca uvazkom, aky bol v case preplacania.
    Ak bol teda polovicny uvazok, preplaca sa za polovicny pocet hodin (tolko, kolko pripada na 1 pracovny den)

    A preplaca sa priemernou mzdou za predchadzajuci stvrtrok.
    Naposledy upravil ivka70 : 13.12.22 at 09:16 Dôvod: doplnene.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka nepíše o počte hodín,ale o hodinovej sadzbe.....
    ivka70 myslim si, ze to je presne tak, ako je odpoved a ak nie, musi sa ozvat zadavatel
    kopretinka tak či tak mu to nevyplatili dobre,lebo priemerná mzda bude určite vyššia ako hodinová....
    ivka70 skor si myslim (aj vzhladom na jeho predchadajuce otazky), ze priemerna mzda = hodinovej mzde

    a nech je ten zamestnavatel akykolvek, taky preslap si nemoze dovoleit, cize vyplatil to v sulade so zakonom,
    carolitos presne je to takto : hodinová mzda :4,1948€ .... dovolenka 14,5 dňa ...hrubá mzda (dovolenka) :243,30 € ... na účet 332,22€ a ešte na páske údaj -RZZP 98,65€ .... mzdový výmer 323€/mesiac ....
    kopretinka tak zamestnávateľ si vie dovoliť všeličo.....

    uverejnené v jednej skupine na FB
    ....."pekny den chcela by som sa opytat /aj ja som ztp/ .pracovla som u cinaka v obchode ,ziadna prestavka ziadny teply obed,ani za obed peniaze ,alebo dezanerka odisla som nakolko praca 9 hodin ked som pri podpise dohody /nepodpisala som/upozornila sikmo oku ze nam patia teple obedy alebo peniaze ,dezanrka ,tak mi povedala ze ked sa mi nepaci tak mozem ist .su tam este zienky na invalidnom a jedna pani na starobnom dochodku .tak chcem za nich bojovat ,kam by som to mala nahlasit aby dostavali toco im patri. a na co este maju narok.
    dakujem za pomoc v ich mene.
    JE MI LUTO TYCH ZIENOK KTORE ROBIA ZA 1,89 EUR NA HODINU .JE TAM PANI NA INVALIDNOMA STAROBNOM DOCHODKU.ZAKONY PLATIA AJ NA ZAMESTNAVATELOV ANIELEN NA ZAMESTNANCOCH.
    ONI SU RADI ZE SI MOZU PRIVYROBIT POPRI TYCH UZASNYCH SLOVENSKYCH DOCHODKOCH .TAK MLCIA A TEN EKONOM MA /URCITE DOBRE/ ZAPLATENE ABY ROBIL DOBRE ZMLUVY PRE RAKOSNIKOCH"
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výpočet mzdy je správny.
    Preplatená dovolenka 14.5 x 4 x 4.1948 = 243.30
    - 4 perc. zdr.poistenie - 9.73
    + prepl. RZZP + 98.65
    = 332.22€
    Naposledy upravil veronikasad : 13.12.22 at 12:45
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    carolitos = 332,22€? si sa pomýlila ,
    veronikasad Áno to bol preklep, opravila som
    carolitos tak Ti ďakujem za prehľadné vysvetlenie a ďakujem aj ostatným za reakcie
      zbaliť

    ako sa vypláca nevybraná dovolenky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.