Zavrieť

Porady

Ako vypočítam pomernú časť dovolenky pre zamestnanca prijatého počas roka?

Ahojte, chcela by som sa uistiť.

01.03.2014 sme prijali nového zamestnanca (27 rokov). Viem , že nárok na dovolenku má až po odpracovaní 60 dní. Ak počas skušobnej doby neodíde alebo nedostatne výpoveď, aký nárok má na dovolenku?

20/12=1,66 * 10 ( rátam aj mesiac marec ak nastúpil od 01.03.? asi blbá otázka ale nevadí že to bola sobota? ) = 16,6 - takže 16 a pol dňa dovolenky.

Je to správne?

Moooc ďakujem. Robím to prvýkrát
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak odpracuje 21 dní, vznikne mu nárok na D za odpracované dni vo výške 1/12 z ročného nároku, rovnako za ďalších 21, ak odpracuje 60 dní, vznikne mu nárok na D za KR. Ak vznikne nárok na D za KR bude vo výške 10/12, tak ako uvádzaš..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iba Alla Ďakujem, takže ako by to malo byť? Nejak to nechápem Budem ho nahadzovať tento mesiac do systému. Ako tam mám zadať dovolenku?
    Tweety zatiaľ nemá nárok na D za KR, len po odpracovaní počtu dní tak, ako som uviedla
    ale informatívne môžeš zadať ročný nárok
    Iba Alla takže po odpracovaní 21 dní to bude D za odpracované dni a potom po 60 dnoch to zase zmením na kalendárny rok? určite tu pracovať bude čiže bude mať nárok na dovolenku za kalendárny rok nie? a to je tých 16,5 dňa kedže nepracuje celý rok tak pomerná časť. nie?
    Tweety Áno, tak, veď som to už uviedla Do odpracovania 60 dní je to stále D za odpracované dni, po odpracovaní aspoň 60 dní, je to D za KR.
    Iba Alla Len sa uisťujem. Ďakujem pekne
      zbaliť

    Ako vypočítam pomernú časť dovolenky pre zamestnanca prijatého počas roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.