Zavrieť

Porady

Eshop chce 40 percentny poplatok za vratenie tovaru do 14 dni

Ahojte, cez eshop mzone.sk som si objednal a zaplatil MacBook, ktory som si 16.12. vyzdvihol na predajni v Ziline.
21.12. som na predajnu doniesol odstupenie od zmluy a MacBook - predajca ma informoval, ze storno poplatok bude 40 percent z ceny produktu, lebo notebook bol odskusany a aktivovany a prihlaseny na wifi.
Viete mi poradi?
veronikasad Prečo ho vracias?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bud si NB nechaj alebo zaplat, co od teba obchod chce.

    Zjavne si si neprestudoval ani zmluvne podmienky ani to, co hovori zakon o odstupeni od zmluvy pri elektronickych zariadeniach viazanych na licenciu.
    vobec by ho nemuseli zobrat spat.
    To ,ze su ochotni ti vratit 60% ceny, je len ich dobra vola, nad ramec povinnosti zo zakona, kedze si NB aktivoval.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ten zakon o vrateni do 14 dni iba dorovnava to, o co clovek pride ak nenakupuje v kamenej predani. Teda, ze si nemoze vyrobok fyzicky pozriet a ohmatat (tvar, farba, hmotnost), pripadne vyskusat, ak je to jednoduchy vyrobok (napriklad stolna lampa). Teda tu spominanu stolnu lampu si mozes nechat v predajni zapnut, posudit intenzitu, farbu svetla, a pod. Pri nakupe cez net ju opatrene vybalis, zapnes, zistis, ze ti nevyhovuje, tak zabalis do originalneho obalu a odstupis od zmuvy. Lenze v pripade nakupu NB nikde v kamennej predajni nemas sancu pred kupou ho vyskusat tak, ze by ti v predajni umoznili aktivovat operacny system a jeho licenciu. Takze je logicke, ze ho potom ani nemozes vratit. To je ako keby si chcel vratiti pouzity hasiaci pristroj s tym, ze si ho doma iba vyskusal.

    Eshop chce 40 percentny poplatok za vratenie tovaru do 14 dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.