Zavrieť

Porady

Problem v DP typu B s danovym bonusom

Tiež mám problém, vypĺňala som DP typB, daňový bonus si uplatňuje na 19 ročného syna a v riadku 117a mi stále vykazuje chybu.
Naposledy upravil ivka70 : 19.01.23 at 18:38 Dôvod: Cele v nazve
324940876_941839323390812_4859546208987191276_n.jpg  
12 komentárov     zbaliť
veronikasad aký príjem=tržby a základ dane si vykázala z podnikania
Milada Bartošová príjem je cez 30.000,- a použité paušálne výdavky
veronikasad suma DB je správna, príjem tiež bol dodržaný. Máš správne vyplnený dátum narodenia dieťaťa a zaškrtnuté všetky mesiace ? Vyplňaš na stránke FS ? Uveď presné príjmy a výdavky a sumu odvodov, skúsim ti to nahodiť do Krosu.
Milada Bartošová Príjem -30264,80 SP-1502,24 ZP-1031,15 Syn narodený 11.5.2003 Uplatňuje si paušálne výdavky a nezdaniteľnú čiastku na seba a manželku. Ďakujem
veronikasad Vlastný príjem manželky?
veronikasad KROS mi vyplnil nárok na DB rovnako, skús zavolať na technickú podporu FS, v A-čkovom mali chybu, možno je nejaký problém aj s B-čkom.
Ešte som žiadne DP neposielala.
Milada Bartošová Manželka bez príjmu na ÚP, dobre skúsim teda zavolať ešte tam. ďakujem
Jana Motyčková dieťa je napísané na celý rok?
Milada Bartošová áno
Negoce Nielen Daňová správa má problém s DB na DP A a aj B, RZD za rok 2022 nie je zatiaľ hotové v Olympe, a ani Alfa nie je na tom lepšie, citujem z Krosu : "dovoľte, aby sme Vám poskytli stanovisko k exportom DPFO.
Mrzí nás to, ale vydanie verzie s exportami DP sa posúva. Uvedená situácia vznikla v dôsledku rozdielov vo výpočte daňového bonusu na dieťa, ktorú aktuálne riešime priamo s FS. Po odsúhlasení správnosti výpočtov DB na dieťa s FS, bude verzia zverejnená.
O zverejnení verzie budeme informovať." spol. Kros
veronikasad Mám Olymp aj Alfu, nič som ešte na FS neposiela, teda exporty neprechádzajú? Kontrolovala som výpočet, chybu som tam nevidela...
Negoce exporty prechádzajú, ale s nesprávnym DB
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Problem v DP typu B s danovym bonusom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.