Zavrieť

Porady

Zvýšenie obchodnej prirážky

Vie mi niekto prosím poradiť ako donútiť výrobcov cigariet aby nam trafikantom zvýšili obchodnú prirážku na cigaretách?
Naposledy upravil ivka70 : 17.02.23 at 05:24 Dôvod: cele v nazve
7 komentárov     zbaliť
duves Ved si daj priražku aku ty chceš. Či to sa nedá? Napr. nebudeš nejake predavať po 5€, ale po 10€.
buchač duves (Dnes 18:15) Ved si daj priražku aku ty chceš. Či to sa nedá?
======================
1. Samozrejme, že sa to nedá !!!
2. Dokonca sa to nesmie !!!
3. Cena cigariet je daná zákonom.

P.S.:
By som chcel vidieť toho trafikanta, čo si dá takú prirážku...veľmi rýchlo by skončil.
veronikasad U tabakových výrobkov je pevne stanovené cena vo všetkých predajných miestach na SK. Predajca nemôže zvyšovať cenu.
veronikasad To isté platí aj pre tlač.
duves Kludne nech to zdražia. Ludia fajčia, akoby to rozdávali zadarmo.
veronikasad 20 rokov robím účtovníctvo v novinovom stánku, taký mesačný obrat ako má za tlač a cigarety na malom sídlisku nemajú ani malé potraviny . Zdá sa, že poniektorí (dôchodcovia) si radšej kúpia cigarety ako mlieko...
pavol54 veronika máš pravdu lenže cyklus pri fajčení a pití mlieka je obrátený.
ak si niekto v mladosti zapálil, tak sa pos...l aj pogr...l dnes v starobe okrem kašlania nemá problémy.
naopak koľko detí od narodenia pije mlieko, a teraz v starobe sa z neho pos...ie (ho preženie) takže nekupuje
Ale máš pravdu ked som kedysi fajčil tak som všetky vrecká prehľadal aby som našiel na krabičku marsiek suchý chleba sa vždy našiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ťažko - predajnú cenu nestanovujú výrobcovia, ani distribučné firmy ...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bobešo Zákon 106/2004 hovoríže cenu na kolku určuje výrobca alebo dovozca. Myslím že paragraf 9...
    romana147 bud rád, že máš vlastnú trafiku
    misoft Tak si ten zákon prečítaj. Cenu neurčuje výrobca, alebo dovozca - cenu určuje štát, resp. colné riaditeľstvo. Dovozca len plní, kolkuje (pod dohľadom) tie spotrebiteľské balenia. Inak ceny sa tvoria podľa dĺžky cigarety, množstva tabaku, kvality tabaku - faktorov je tam viacero. Od toho sa potom odvíja spotrebná daň z tabaku a z výsledku potom DPH - a toto všetko je potom ako výsledok na kontrolnej známke na balení. Je to štátom stanovená cena a NIKTO si nemôže určovať nejaké marže, zisky z ich predaja.
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...abakoveVyrobky
    Bobešo Suhlsím s tebou ako sa stanovuje cena cigariet a podla toho sa vyrobcovia riadia ale ONI musia do tej ceny zakomponovat obchodnú prirážku pre veľkoobchod a maloobchod. Pri veľkoobchode je to zvačša spatnymi bonusmi ale u malopredajcov to neplati. Aby si bol v obraze odkedy sa zacali na kolky dávat ceny tak nas z 10-12% nej marže stahli tabakari na 5,5 - 6%. Na MF nám povedali že oni nemožu zasahovať do cenotvorby sukromných firiem. A napokon ked sme jednali s Phillip Morrisom o zvýšení našej obchodnej prirážky tak s tým súhlasili pod podmienkou ked tak spravia aj ostatné tabakové spoločnosti. Tie to prislúbili ale nakoniec ucukli lebo to je ich obchodná politika a boj o záakazníka na ktorý my doplácame....
    pavol54 ak objednáš dodávku ktorú za týždeň spotrebuješ z toho máš 6% za mesiac otočíš 4x potom výnos 24%. investuješ 100 na konci mesiaca máš 124 to nie je zle
    misoft Bobešo - stále si nepochopil. Tabakové výrobky ti distribuuje distribútor, ale ten ich distribuuje za štátom stanovené ceny - na to sú tam tie kolky! Cena je stanovená ŠTÁTOM. Takže ti nik nedáva s nejakou maržou. Výrobca/distribútor musí sa spojiť s FS s návrhom ceny - FS ju určí, dá vytlačiť kolky so stanovenou cenou a výrobca/distribútor ich rovno pri výrobe lepí. A pokiaľ si všimne spotrebiteľské balenie - krabička - kolok je POD tým celofánom, pretože to lepí rovno balička. Výrobca na predaj potrebuje od štátu licenciu. V podstate - výrobca "predá" cigarety štátu, ten si pripočíta daň z tabaku + DPH, toto sa spočíta a vytlačí na kolok. Cena na kolku je predajná cena + daň z tabaku + DPH. A trafikári sú prakticky LEN medzičlánok - distribuujú to malospotrebiteľom. Tabak predáva v podstate štát. A nepleť sem veľkoodberateľ a maloodberateľ - toto platí u voľného tovaru (elektronika, potraviny, odevy...), pretože tabak, tabakové výrobky, alkohol sú ŠTÁTOM kontrolované komodity.
    pavol54 bobešo to myslel tak cigarety kúpiš za 4,20 jemu ich dodávateľ s predá s DPH 3,30 +20% je fakt asi možnosť aby sa distribútor nad ním zmiloval a predal mu ich napríklad za 3,2+ 20% do toho je štátu prd. štát stanovil "cenu kolku" u konečného spotrebiteľa 4,2
    romana147 a orbán zoštátnil nielen cenotvorbu, ale aj malopredaj

    nevem kolko obyvatelov má Siófok, ale majú tam 1 ( slovom JEDNU ! ) predajnu cigariet
      zbaliť

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    Bez absolutnej sance na nejaku zmenu. A urcite to nezmenia nejaki trafikanti.
    Citaj, mas tam objasnenie problematiky
    https://www.trend.sk/biznis/zisk-tab...-zlava-vyrobcu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Bobešo Preto tu zúfalo hľadám pomoc lebo všetko možné aj nemožné sme už vyskúšali. Ostáva nám už iba štraj....
    wilby Nehnevaj sa, ale si ma vcelku aj pobavil.
    Mohol by si mi vysvetlit, ako by sa trafikanti celeho Slovenska koordinovane spojili v jeden celok tak, aby strajk mal svoj ucel ?
    Kludne ti garantujem, ze trafikanti z jedneho vecsieho mesta by sa nedohodli.

    Ze by sa zakaznici v trafikach nedostali ku svojim cigaretam a novinam ? Nic by sa nedialo, kazda benzinka, kazde lepsie potraviny uz maju v ponuke aj noviny. A v dnesnej dobe uz aj tak malokto kupuje noviny v tlacenej forme.

    A strajk ohladom cigariet ? Sorry, ale trochu smiesne.

    P.S.:
    Ale pre kazdy pripad si pojdem kupit aspon tri kartony mojej znacky.
    misoft Ty chceš maržu na tovare, ktorému cenu stanovuje štát? Keby si predával i tlač a noviny - i tam by si chcel maržu?
    veronikasad Vybral si si nesprávny predmet podnikania, obzeraj sa po inom, kde si rabat budeš môcť určovať sám. Pred avizovaným zvyšovaním cien si treba urobiť zásoby, vtedy na predaji cigariet zarobíš.
    Bobešo Tak som rád že som Ti zlepšil náladu :-)
    Ja viem že štrajk je nonsens tak preto sme skušali iné spôsoby ale nič zatial nepomohlo. Všetci sa vyhováraju na príkaz EK.
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Minule bol záťah na nelegálnu výrobňu cigariet, ktohovie či za plotom nebude prehodených pár balíkov
    ivka70 17.02.23 05:24 priradil do Porady

    Zvýšenie obchodnej prirážky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.