Zavrieť

Porady

účtovníctvo MRP vizuálny systém

Mám tento účtovnícky systém, mal som niekde vyrobené noty na uzavretie starého roka a prechod na nový rok, neviem to nájsť.
prosím poraďte. ĎAKUJEM
Naposledy upravil pavol54 : 20.02.23 at 13:47 Dôvod: pravopisné chyby
3 komentárov     zbaliť
Dáša_ podvojné alebo jednoduche?
pavol54 podvojné však sro
Dáša_ potrebuješ iba prevod zo starého roka do nového s prenosom počiatočných stavov alebo pripomenuť, čo všetko je dobré kontrolovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Popíšem, ako to robím ja, len teda mám multiverziu

    1. skopírujem dáta s tým, že chcem účtovať nový rok

    2.účtovný denník - funkcie - ročný prevod - ročný prevod Púšťam iba túto jednu funkciu, tým preniesiem ostatky z minulého roka do počiatočných stavov. (pozor, dva krát sa pýta, či chceš prerušiť, treba dať nie )

    3. kontrola všetkých účtov, vypíšem si všetky pripočitateľné položky, ideálne ak sú na osobitných účtoch

    4. účtovný denník - Daň z prijmu Treba nastaviť rok 2022, pridať nový formulár pre daňové priznanie. spustím výpočet, do tabuľky na strane 5 nastavím všetky pripočitateľné položky, importujem dáta, identifikáciu, spustím výpočet. Ak treba, ešte opravím (napríklad na strane 2 nezaplatené....) Prejdem výpočet dane z príjmu, celé priznanie. Keď je to ok, tak to exportujem ako xml. Neskôr načítam na FS a skontrolujem na chyby. Ukončím

    5. zaúčtujem daň z prijmov, spustím Učtovný denník - Výstupy - Výkazy. Vyberiem účtovná závierka mikro (alebo to, čo treba, v prípade nových výkazov by som priadala) Nastavím správne obdobie, dovyplňam a upravím údaje a spustím výpočet. Čo je hlavné, musí sedieť HV v súvahe a vo výsledovke. T.j. riadok 33 súvahy s riadkom 38 výsledovky. Často je rozdiel 1, súvisí so zaokrúhľovaním. Treba upraviť. Export do xml, prípadné opravy

    6. Späť do účtovný denník - Daň z prijmu - nový formulár - Poznámky. A už len sa s nimi pohrať, nakoniec exportovať ako pdf.

    No a už len nahrať formuláre na FS, skontrolovať, ku výkazom priložiť pdf poznámok a všetko odoslať a prípadne zaplatiť

    Stačí takto alebo aj konkrétny postup kontroly jednotlivých účtov?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 dakujem , vieš ono to niekedy upozorní že operácia sa nevratná tak nechcem niečo pokaziť, ale myslím že takto som to nejak robil, mal som ručne napísané z ich stránky ale už mi to zatiaľ nepovedia
    Žabinka toto si myslel?
    https://faq.mrp.sk/Vizualny-system-P...lny-system-376
    pavol54 áno, dakujem
    pavol54 žabinka ešte raz ďakujem, veľmi mi to pomohlo, len sa chcem spýtať v roku 2023 všetko čo je nie je treba bolo hromadne vynulované, len neviem prečo mi nevynulovalo DPH(zoznam podaných hlásení a kontrolné výkazy za minulé roky) to ich mám vymazať individuálne?
    Žabinka toto aj mne ostáva, nemaže sa to.. mne to neprekáža, nechávam tak.. aj pre prípadné budúce prekontrolovanie..
      zbaliť

    účtovníctvo MRP vizuálny systém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.