Zavrieť

Porady

Ako postupovat po vydrazení nehnutelnosti,ak byvaly majitel nechce odist?

Dobrý deň, chcelaby som sa spýtať ako mám postupovať. V máji 2022 som so synom vydražili dom, cez dražobnú spoločnosť, v ktorom bývala majiteľka domu. Dom sme do 14 dni zaplatili a po 2 mesiacoch synovi bola táto nehnuteľnosť zapísaná v katastri na list vlastníctva. Majiteľka ale podala na súd žalobu o neplatnosti dražby, a žalobu o nariadení neodkladného opatrenia zdržania sa záložného práva. Súd jej zamietol žalobu o nariadení neodkladného opatrenia ale zatiaľ sa nevieme dočkať zrušenia neplatnosti dražby. Dom je napísaný na syna, majiteľka nám neplatí, žiadne nájomne-nevieme v akej výške ho môžeme žiadať, neoprávnene užíva nehnutelnosť-či máme dať na ňu trestné oznámenie a či je za pomoci polície môžeme z domu dať vyhodiť aj keď tam má trvalé bydlisko.
3 komentárov     zbaliť
Negoce iba súdenou cestou
buchač Aspoň to bola výhodná kúpa ...??? Síce výhodná ako výhodná, ale čo už. Osobne by som nikdy nekupoval nehnuteľnosť takýmto spôsobom.

Taký návod na postup :
- dať okamžite žalobu na vypratanie nehnuteľnosti.
- zrušiť trvalý pobyt
- tiež stanoviť výšku nájomného
V prípade neplatenia dať žalobu na vydanie bezdôvodného obohatenia.
- kľudne by som zrušil aj odber elektriny
Chobot Predpokladám, že ste ešte nijako nepostúpili. Či?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gratulujem. Zarobila si si problém možno aj na zvyšok života. Môžeš čakať, kým majiteľka odíde z tohto sveta.

    Jeden známy urobil rovnakú chybu - kúpil v dražbe dom od realitky, v ktorom bývala pôvodná majiteľka. On sumu vyplatil, neviem už, kto čo dostal - koľko exekútor, koľko ona. Podstatou bolo, že nechcela sa vysťahovať a tiež dala žalobu o neplatnosť dražby plus predbežné opatrenie, že nový majiteľ nemôže dom predať ani nič s ním urobiť.

    V súdnom procese ona robila prieťahy - nechodila na pojednávania, stále prišla s niečím novým. On dom nemohol predať, daň platiť musel, lebo bol majiteľ. Súdny spor sa vliekom cca 12 rokov. Nakoniec sa mimosúdne dohodli - ona mu vyplatila tuším polovicu toho, čo on zaplatil za dom a tým vlastne dom od neho odkúpila.

    Nakoniec bol známy rád, že sa domu vôbec zbavil.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Presne tak, ako píše buchač:

    Taký návod na postup :
    - dať okamžite žalobu na vypratanie nehnuteľnosti.
    - zrušiť trvalý pobyt
    - tiež stanoviť výšku nájomného
    V prípade neplatenia dať žalobu na vydanie bezdôvodného obohatenia.
    - kľudne by som zrušil aj odber elektriny

    aj keby si ju vysťahovala do hotela ... a veci do úschovne ... zaplatila 1 mesiac a zvyšné nech si platí sama
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač aj keby si ju vysťahovala ...
    ===========================
    Vysťahoval, vyhodil, vyšmaril...a nech sa so mnou súdi (alebo s dražobnou spoločnosťou).

    To je tá kratšia verzia, o ktorej som sa vyššie nezmieňoval (ale je fakt, že sme ju svojho času s adoptívnym synom nepriamo aj aplikovali...a na dôvažok dotyčný ešte dostal aj "výslužku", ktorú rozhodne nechcel ).
    Mária27 tak, tak
    len mať svedkov, že nič neukradli
    buchač Lenže žiadni Svedkovia Jehovovi, ale najsvedkovia by v tomto prípade boli poliši...
    Mária27 aj obecný úrad by bol super, ale moc nechú, lebo obydlie je chránené ... a každý si to vysvetľuje ináč. Vykonateľnosť súdom odložená nie je - tak prečo nie? Ona môže byť pri tom (ako keď vykonáva exekútor).
    jojopejo My sme takto kúpili byt. Zažili sme rovnaké prieťahy. Nakoniec pomohlo, keď som išiel k dodávateľovi elektriky, napísal žiadosť o odpojenie od el. energie s odôvodnením, že som majiteľom (k žiadosti o odpojenie som priložil LV) a ze nemám kontrolu nad odberným miestom, pretože nehnuteľnosť obývajú cudzie osoby a neviem ich vyprátať. Následne ich odpojili a o tri týždne vypratali byt. Samozrejme sa snažili pri odpojení oklamať pracovníka, telefonovali mi, hrali na city... Treba byť neomlomny o nereagovať, trvať na odpojení. Prajem pevné nervy a veľa šťastia.
      zbaliť
    Dobrý deň, v danom prípade je potrebné vyhrať spor o určenie neplatnosti dražby. Túto žalobu je však potrebné podať len v zákonom určenom čase, preto by ste mali vyhľadať pomoc advokáta, ktorý dokáže nastaviť taktiku sporu aj ďalšiu líniu krokov. Pretože súd dokonca nemusí postupovať ani v spore o vypratanie ak to nenastavíte správne.

    Ako postupovat po vydrazení nehnutelnosti,ak byvaly majitel nechce odist?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.