Zavrieť

Porady

Pokles tlaku v plynovom kotli

Dobrý deň,máme plynový kotol zn.Junkers. Klesol v ňom tlak na nula barov. Po dotlakovani na 1,5 batu,tlak za deň klesol na 0,5baru. Expanzka je dotlakovana na 1,2. Kotol neukazuje žiadnu chyba a zatiaľ funguje normálne. Viete mi poradiť, čo spôsobuje takýto pokles. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Ak kotol po dotlakovaní vody počas kúrenia zníži tlak, tak najskôr niečo slzí
    Expanzke by pri tlakovaní za studena MALO STAčIť do 0,7 atm pre 1posch. budovu
    ak by po ochladnutí vody spadol aj tlak v expanzke, , opľuj ventil.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak klesol tlak v krátkom časovom intervale, je na výstupe netesnosť, alebo si po odvzdušňovaní nedoplnil prevádzkovú kvapalinu, výsledok poklesu je ten že tam bude zavzdušnený systém
    Nenapísal si podstatnú vec aké máš kúrenie.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 AK má expanzku tlakovú = ASI PRAVDEPODOBNE má uzavreté UK.
    pavol54 čo si ty myslíš ma nezaujíma to vedia všetci blbci aké kúrenie má v systéme tlakovú expanzku.
    Kúrenie môže byť podlahové alebo výhrevné telesá.
    Maverick444 Kúrenie máme podlahové.
    pavol54 Máš od kotla aspoň jednu vetvu nepodlahovú napríklad radiátor v kúpeľni?
    Maverick444 Nemám. Som si všimol ze ten tlak dosť kolíše, ked kotol pracuje tak je medzi 2,5 az 3 a ked nepracuje, tak pomaly padá až k nule. Je to normálne?
    pavol54 to kolísanie nie je normálne, ja by som išiel cestou odvzdušňovanie, čo je pri podlahovke veľký problém, ale keby bol zavzdušnený systém tak máš zimu.
      zbaliť

    anet je offline (nepripojený) anet

    anet
    Podla mna mas prasknutu expanzku v kotli, unika vzduch ... klesa tlak vody aj kurenia. Divne je, ze ti kotol nepise chybu.
    Naposledy upravil anet : 26.02.23 at 19:55
    junkers-cerapurcompact-prierez.jpg  
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 prefíkané PROJEKčNé RIEšENIE : "expanzku v kotli,

    EšTE SOM ASI VIDEL MáLO KOTLOV
    anet Tak to si asi "videl" malo kotlov. https://www.dielynakotly.sk/junkers-...anzni-8l_z784/
    romana147 takže podla teba viac druhov kotlov má v SEBE !!! zabudované prípojky na potrubia expanzky
    anet Kotol ma v sebe zabudovanu malu expanzku napr. aj Buderus, Viesman, pri kazdorocnom servise ti ju servisak aj dofuka ...
    romana147 venuj sa RADŚEJ vareške ako kotlom
    mmch
    3 roky patrili podo mna (kuriči a)
    kotle 2 x 50 kW, 1 X 500 kW, 1X 2,5 MW
    romana147 odhadujem, že z tej stránky VŚETKY NALAKOVANÉ expanzky sú mimo ! kotla, preto sú tam hadice !
    anet Kotle maju aj integrovanu expanznu nadobu napr. Buderus https://www.dielynakotly.sk/buderus-...senstvi_z2333/. Pri vacsom dome sa dava aj externa expanzka vedla kotla na stenu napr. Ale inak sa tych kuricov drz a neotravuj
    romana147 NAĆO píšeš, ak tomu nerozumieš ?????????????
    anet Dolezite je, ze ty tomu "rozumies"
    romana147 si SPROSTÁ !
    =
    kebyže nerozumiem, SOTVA BY MI DOVOLILI 3 roky kúriť cez 20 000 m2 podlahovej plochy pre asi 650 zamestnancov
    anet Takych ako ty poznam ... manager od stola-kotol poriadne ani rozobraty nevidel, ale ma pod sebou kuricov ktorych posiela po budovach.
    romana147 nenašiel som že by písali "integrovaná", ale podla obrázku vyzerá , že by cez holender mohla ísť na kotol zvonku
    anet Som ti prilepila aj obraztek, tie 2l su zvacsa integovane, ved kto by si daval 2 litrovu na stenu vedla kotla (skoda dier do steny) https://www.google.com/search?q=koto...AZAs4VYvR-89sM
    romana147 píšeš, ako keby si ty videla otvorený 2,5 MW kotol, alebo riešila jeho opravu - - pracoval v nom kyslík
    anet No videla som otvoreny moj kotol kazdy rok, aj prasknutu integrovanu expanzku, pokles tlaku atd aj som riesila externu (je to lacnejsie)
    romana147 OK
    videla si otvorený kotlíček na velký čaj
    romana147 prepíč !
    ale detské kotlíčkY na veľký čAJ mi nepatrili
    anet Tak potom si mimo temy, naco pises, ked tomu nerozumies
      zbaliť

    Pokles tlaku v plynovom kotli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.