Zavrieť

Porady

Daňový bonus na zaplatené úroky

Dobrý den. Zamestnanec v žiadosti o ročné zúčtovanie si chce uplatnit daňový bonus na zaplatené úroky. 35 rokov mal vo februári. V máji požiadal o uver. Urocit sa začalo v septembri. Ma nárok ak uz prekročil 35 rokov.. Teda 35 rokov aj par mesiacov ? Podmienka je ze v čase podania žiadosti o úver musí mať 35 no neviem ci do 35. Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Ak ten uver dostal, tak podmienku splnal.
Ty nerozhodujes o priznani uveru, preco ta trapi jeho vek?
Jana12345aa Banka vydá potvrdenie aj ked nespĺňa podmienky. Pri ročnom zúčtovaní treba overiť ci spĺňa vek aby som mu mohla
uplatnit dan.bonus na zaplatené úroky.
kn-alka banka nevydá potvrdenie, ak nesplnil podmienky pri podaní žiadosti o úver.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čo sa týka veku, podmienka je takáto: ku dňu podania žiadosti o úver na bývanie má najmenej 18 rokov a najviac 35
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jana12345aa No to viem ale ked mal 35 rokov aj 3 mesiace je podmienka splnená?
    Tweety Ak to vieš, potom isto vieš aj to, že podmienku nespĺňa. V podmienke je najviac 35 a 35 a 3 mes. nie je viac ako 35?
    Tweety Otázka z FS:Otázka č. 1
    Daňovník podal žiadosť o úver dňa 24.6.2022. V tento deň 24.6.2022 však dosiahol 36 rokov veku. Má nárok na uplatnenie daňového bonusu za zaplatené úroky?

    Odpoveď
    Nie, nakoľko v deň podania žiadosti o úver už nespĺňal podmienku 35 rokov veku.
    Jana12345aa Ďakujem pekne no toto je trosku iný pripad v den podania žiadosti o uver mal 36 rokov,preto nesplnil podmienku. V mojom prípade ma stále 35. No je to zavádzajúce.
      zbaliť

    Daňový bonus na zaplatené úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.