Zavrieť

Porady

Viazaný finančný agent a živnostník a DPFO, typ B, príjmy podľa akého paragrafu

prosím do akého riadku DPFO, typ B, resp. podľa akého paragrafu sa posudzuje viazaný finančný agent, ktorý je živnostník, je to par. 6ods.2 písm d), alebo par. 6 ods. 1 písm. b), Vopred ďakujem, Jiřina
12 komentárov     zbaliť
veronikasad Má licenciu NBS?
Jirinka Licenciu má, a v nasledujúcom komente od Tweety je odkaz (ona píše že podľa 6 ods.2) a v ňom je v otázke č.2 spomínaný par. 6 ods.1... Tak teraz neviem...
Tweety Ak má na sprostredkovanie živnosť, potom odst.1, ale ty si nenapísala, na čo má živnosť Veď v tomto linku máš rôzne prípady, tak stačí to len prečítať.
kn-alka tak je viazaný agent a popri tom má živnosť aj na niečo iné, alebo je agentom na živnosť?
veronikasad Čítaj pozorne odpoveď na otázku č.1, tá sa týka teba. Sprostredkovateľov IČO prideľuje štatistický úrad, nie je živnostník
Jirinka Podmienkou na sprostredkovanie bolo mať živnosť... Ale má živnosť aj na iné predmety...
veronikasad To sa mi nezdá, že viazaný finančný agent musí mať živnosť.
Ak má príjem aj z iných činností, treba príjmy rozdeliť a úmerne k tomu aj výdavky, ak si uplatňuje skutočne výdavky.
Jirinka Aj v NBS som pozerala, že je evidovaný pod IČo-m, ktoré má na živnosť, má pridelené len registračné číslo... tak aj kvôli tomu som vyvolala diskusiu...tak teraz už naozaj neviem....rozsekne to niekto, prosím?
veronikasad Rovnaké IČO prideľuje aj štatistický úrad. Ak má licenciu NBS, nemôže mať príjmy zo živnosti. Postupuj podľa odpovede c. 1
Katy a R a prečo by nemohol mať príjmy zo živnosti?
veronikasad Nepresné som to napísala. Príjmy finančného agenda s licenciou NBS nemôže v DP uviesť ako príjmy zo živnosti. V komente vyssie som písala o rozdelení príjmov...
kn-alka existujú aj sprostredkovatelia na živnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak je živnostník a aj viazaný finančný agent, tak máš priamo v riadkoch DP napísané, kam treba tieto príjmy zaradiť- či? v tab č. 1 dáš do dvoch riadkov:
    1. príjem zo živnosti - odst 1 písm b
    2. príjem z činností, ktoré nie sú živnosťou - odst 2 písm d
    Treba čítať aj poučenie ak nápoveda nestačí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jirinka Práve že som čítala, a prečo teda musí mať agent živnosť a v poisťovni vraveli, že to bude práca na živnosť- a navyše citujem z FS: "Otázka č. 2 – činnosť sprostredkovania na živnosť
    Fyzická osoba vykonáva sprostredkovanie na základe živnostenského oprávnenia. Na účely zdanenia zaradí svoje príjmy medzi príjmy zo sprostredkovania podľa § 6 ods. 2 písm. d) zákona?
    Odpoveď
    Fyzická osoba, ktorá vykonáva sprostredkovanie, na ktoré má vydané živnostenské oprávnenie, zaradí príjmy z vykonávanej činnosti medzi príjmy zo živnosti podľa § 6 ods.1 písm. b) zákona o dani z prímov. V danom prípade nejde o činnosť sprostredkovateľa podľa osobitných predpisov."
    Katy a R Ale veď jasné, že ak vykonáva nejaké iné sprostredkovanie - tak to môže byť na živnosť. Ja neviem, čo všetko robí, to si musíš ty ujasniť podľa dokladov, že čo všetko ... a ako to má podelené. Ale príjmy viazaného fin. agenta (tzv provízie) sú podľa osobitného predpisu - z 186/2009 a zdaňujú sa podľa §6odst 2 d. Ak má aj niečo iné - podľa živnostenského zákona, tak do odst 1 b.
    Jirinka Ďakujem mockrát
      zbaliť

    Viazaný finančný agent a živnostník a DPFO, typ B, príjmy podľa akého paragrafu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.