Zavrieť

Porady

Subeh TPP a SZCO a praceneschopnost - ako sa vyplaca?

Dobry den,
chcela by som sa spytat ako to funguje pri subehu zamestnania a zivnosti v pripade PN.. Prvych 10 dni plati IBA zamestnavatel sumu vyratanu z hrubeho prijmu osoby ako zamestnanca a od jedenasteho dna plati IBA Socialna poistovna? CI ako to je?
Vopred dakujem.
3 komentárov     zbaliť
kn-alka dáš si vypísať 2 PN-ky u lekára, ako zamestnanec a ako SZČO - teda ak SZČO platí za seba odvody do SP
Mimiska Dakujem kn-alka, viem. Pytam sa ale na ine - zo Soc poist prisiel papier s nejakym vymerom, rozdeleny na 1-3 den, 4-10 den a potom od 11teho dna... Suma sa prvych 10 dni nezodpoveda tomu, co zamestnavatel vyplatil, preto tomu nerozumiem.. Niekde som citala ze nedostanes 2 davky, iba jednu... Ale za prvych 10 dni PN dostanes len od zamestnavatela ci dodatocne aj od Socialky?
kn-alka ako SZČO dostane PN od prvého dňa od SP a samozrejme je to iná suma, ako mu počíta zamestnávateľ zo zamestnania, nakoľko má iný vym.základ SZČO a iný vym.základ zamestnanec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    budeš mať 2 PN-ky

    u zamestnávateľa: prvých 10 dní zamestnávateľ, ostatné SP
    u SZČO: od prvého dňa SP
    ako SZČO počas PN neplatíš odvody do SP
    Mimiska Tu by som doplnila, ze odvody neplatis len ak si PN cely kalendarny mesiac. Ak len cast mesiaca, platis odvody v alikvotnej vyske. Plati to pre socialne AJ zdravotne odvody.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prvých 10 kal.dni vypláca zamestnávateľ z výmer.zakladu spravidla za predch.kal.rok náhradu príjmu + SP nemocenské z výmer.zakladu SZČO za predch.kal.rok.
    Od 11.kal.dna vypláca SP nemocenské zo vymeriavacich základov zamestnanca a SZČO
    Mimiska Uz mi je to jasne, dakujem krasne

    Subeh TPP a SZCO a praceneschopnost - ako sa vyplaca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.