Zavrieť

Porady

Preradenie majetku

Mohol by mi niekto poradiť, ako mám preradiť do osobného vlastníctva drobný dlh.hmotný majetok - motorovú pílu za 26.000,- Sk, ktorý som kúpil v roku 2005 a aj zaúčtoval priamo do spotreby ? ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Doporučil by som je nechať v evidencii nejakú dobu. Potom ju vyradiť a v zápisnici uviesť príčinu vyradenia, napr. opotrebenie. Nakupovanie drobného majetku a jeho následné preraďovanie do osobného vlastníctva nemusí byť vždy v súlade s predpismi ohľadne uplatnenia nákladov.. Pod nejakou dobou som rozumel aspoň dva roky.

    Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

    Lentilka
    Ako postupovať. V máji 2004 som kúpila hnuteľnosť za 29.500 Sk.
    V októbri 2004 som si vybavila živnosť a majetok som dala do spotreby ako náklady pred začiatkom živnosti. K 1.1.2006 som ho preradila do osobnej spotreby a dávam ho ako fyzická osoba do prenájmu, ale náklady naň už nevediem v účtovníctve, pretože si uplatňujem za obdobie podnikania 40% paušálne výdavky. Do daň. priznania za rok 2006 budem uvádzať ako príjmy z prenájmu. V júli 2006 som ukončila živnosť. Ako toto zdokladovať.
    Treba nejaký preraďovací protokol, alebo ako to spraviť, aby nemali daňováci výhrady.
    Ďakujem.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Protokol má obsahovať:
    predmet
    inventárne číslo
    dátum zaradenia do užívania
    nadobúdací doklad
    cena
    spôsob odpisovania
    umiestnenie
    pri vyradení naviac:
    dátum vyradenia
    dôvod: fyzické opotrebovanie/preradenie do osobného užívania/predaj/likvidácia/darovanie ...

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    Ahoj:-) Pýtaš sa ako preradiť majetok do osobného užívania. O aký majetok sa jedná? Hnuteľný? Nehnuteľný? Kedy bol zaobstaraný a ako formou? Vedieš jednoduché alebo podvojné účtovníctvo? ... chýba mi ešte zopár odpovedí na ďalšie otázky a potom by som Ti mohla odpovedať a myslím si, že zodpovedne.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    arpad
    Mohol by mi niekto poradiť, ako mám preradiť do osobného vlastníctva drobný dlh.hmotný majetok - motorovú pílu za 26.000,- Sk, ktorý som kúpil v roku 2005 a aj zaúčtoval priamo do spotreby ? ďakujem!
    Ahoj:-) Zaobstaranie motorovej píly v obst. cene Sk 26.000,- pri nákupe bolo zaúčtované priamo do spotreby, nakoľko OC bola nižšia ako Sk 30.000,-, ale nakoľko doba upotrebiteľnosti je dlhšia ako jeden rok, je povinnosťou ho evidovať na karte DDHM. Po jednom roku, ak sa nevyužíva v súvislosti s dosahovaním príjmom, je možné ho vyradiť a to zápisom na tejto karte. Nezabudni uviesť dôvod vyradenia!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.