Zavrieť

Porady

Klavesnica nepise pismena

Na notebooku Lenovo mi nefunguje spravne klavesnica, nepise pismena, pise jedine cisla pouzitim ctrl+123.. (vrchny rad). Nemam numericku klavesnicu je to 14" NT. Nema numlock klaves. Skratky fn + f1... Win + f1... Som skusala, nic nefunguje... Neda sa prihlasit do windowsu. Cez zjednoduseny pristup som skusala pouzit klavesnicu na obrazovke. Ta sa sprava rovnako. Musela som ju omylom nejako zablokovat. Vie mi s tym niekto prosim poradit?? Dakujem
misoft Podľa toho štýlu písania - ty máš nastavenú EN klávesnicu - tam horná rada sú naozaj čísla.
https://www.windowsak.sk/ako-vo-wind...ie-klavesnice/
ivka70 Pri EN klavesnici by jej ale pismena pisalo, pise ale, ze pismena jej nepise vobec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tu je celkom slušný návod, čo by mohlo pomôcť
    Od reštartu, cez vypnutie a vybratie batérie, použitie externej klávesnice, odstránenie drivera klávesnice a nainštalovanie nového. A pozri si aj, akú klávesnicu máš nastavenú pri štarte.

    https://www.google.com/url?sa=t&sour...cF93dKELtCDNpi
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Naty_m Dakujem, pozriem, to restarovala som 2x, vypla NT..., bateriu neviem vybrat to je 2 mes. novy notebook
    mari2x mne ani z mobilu nejde vybrať batéria

    pozri, či sa nedá nejako odpojiť
    pri niektorých "preskokoch" mi pri kompe nepomôže reštart, ale tak na 10 sekúnd musím vypnúť aj zdroj.
    misoft Ach ty "mudrc" - ani čítať nevieš - on predsa nespomína mobil, ale NOTEBOOK. Choď trollovať niekde inde.
      zbaliť

    Klavesnica nepise pismena

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.