Zavrieť

Porady

Písmená pri vyplňovaní DP

Každoročne bojujem s vyplňovaním 1.strany DP. Na jednej strane sa hore píše: údaje sa vypĺňajú..... (len veľké písmená sú ponúknuté), na druhej strane názov účtovnej jednotky by podľa mňa mal byť prene podľa údajov na ŽL (teda aj s malými písmenami) a či nie? Navyše, ešte som nevidela napr. titul MUDR al.JUDR. ak sa mám držať veľkých písmen.......... Ako vypisujete vy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    presne podľa živnostenského..alebo výpisu ...
    čiže aj malé aj veľké..zatiaľ sa mi nikto nesťažoval...no nech by aj skúsil :p

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Preto ma to vždy zmätie, lebo na starom DP DPH vyslovene písali na tlačive, že obchodné meno platiteľa sa uvádza v súlade so zápisom v OR, t.j. aj s použitím malých písmen.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Pauli...bola som sa na to pýtať..a moja pridelená pani na DU mi povedala..že mám písať tak..ako je to na tých papieroch/myslím výpis/ ..čiže aj malé aj veľké..tak to tak praktizujem už všade...a mám zatiaľ pokoj...ale nemyslím si, že by to bola chyba...keby to napíšeš všetko veľkým

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Obchodné meno a pod. sa musí písať presne tak, ako je registrované na živn.úrade alebo v obch.registri. Čiže veľké i malé písmená.

    Všetko ostatné, napr. adresa, potom len veľkými písmenami.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vďaka všetkým za diskusiu, budem veru pokračovať aj s malými písmenami naďalej

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Narazila som na ďalšiu kozmetickú úpravu....Na výkazoch sa uvádzalo meno a podpis. Teraz má byť "podpisový záznam"...takže už len podpis? Možno sa pýtam na hlúposť, ale nerada by som, aby ma kvôli detailu vrátili z DÚ.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Pauli..kde to čítaš...ten podpisový záznam??? mám síce len pred sebou len DP PO...a tam nič také nie je..
    a ináč..podľa mňa nič s tým neskazíš...keď tam dáš meno a podpis...
    keby niečo..tak tam hoď nečitateľný podpis...a vyhovoríš sa..že to bolo nečitateľné..a tak si tam radšej aj meno hodila
    Naposledy upravil Hlinkovx : 08.02.05 at 12:47

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    tak také nemám..pred sebou..a návod k tomu nemáš..myslím tým poučenie

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mám ďalšiu prosbu o radu.
    V návode na použitie k DP FO typ B sa píše, že do riadkov bez údaja sa nič nepíše. Tzn., že ak má SZČO - star.dôchodca celý kal.rok len príjmy a výdaje,výjde mu strata (doteraz ani žiadnu neevidoval) a neplatil preddavky, potom od r.44 už zostanú všetky ďalšie riadky až do konca prázdne (okrem r.92,kde napíšem daň z úroku z BÚ)? Vďaka za odozvu

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ja by som vyplnila aj riadky 70,74 - základ dane-0 ,a 75,84,85,87,96 resp. 97,98 daň -0
    Naposledy upravil petra:-) : 09.02.05 at 08:21

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.