Zavrieť

Porady

Generalna plná moc

V prípade že disponujem Generálnou plnou mocou ako manželský partner je možné odkúpiť kúpnopredajnou zmluvou byt v BSM?do ktorého som investovala ,nakoĺko mame rozdielne bankové účty.
Alebo teda moju časť?
Alebo ako postupovať?
8 komentárov     zbaliť
Negoce chceš odkúpiť byt, kt. máš v BSM? teda tú druhú časť od manželksého partnera? čo majú spoločné bankové účty?
Badya V podstate nič
buchač Alebo ako postupovať?
=================
Hlavne napísať text tak, aby bol jasný...lebo ten doterajší je o ničom.
Negoce účty v podstate nič, a na ostané otázky si nedala odpoveď?
Badya Akú odpoveď chceš?
V podstate je pravda ze Bsm je Bsm ale rozmýšľala som či sa to neda cez kupnopredajnu zmluvu ,resp.predať spoločne tretej osobe
Badya Mozno ale ivka70 to vysvetlila po lopate rozumela tomu
romana147 jasne že SPOLOČNE môžu BSM predať, komu chcú
veronikasad Z akých peňazí si byt financovala? Samostatný účet nestačí...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Cez generálnu plnú moc "odkupovať" byt v BSM od druhého manžela - to si musela nad takou blbostou veľmi dlho rozmýšľať...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Badya Nemusela jednoducho som sa opýtala nie som právnik.
    Dôvody k tomu môžu byť ktoré ty nepoznáš
    veronikasad Dôvodov môže byť veľa, musíš to riešiť inak
    Badya .
    romana147 .
    Badya .
    romana147 .
      zbaliť

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Kataster často ani neuznáva generálnu plnú moc na prevod nehnuteľbostí. Splnomocnenie na uzavretie kúpnej zmluvy musí obsahovať presné označenie nehnuteľnosti, ktorá bude predmetom prevodu. Ak by plná moc neobsahovala presnú špecifikáciu nehnuteľnosti, spôsobuje neurčitosť a nezrozumiteľnosť plnej moci.
    K tejto praxi sa priklonil vo svojom rozsudku zo dňa 11.10.2011 aj Najvyšší súd SR, sp. zn. 1 Sžr 36/2011.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Badya Zaujímavé vďaka za info
    Badya Už aj preto ze akurát vybavujem Generálnu plnú moc.
    ivka70 Na vela miestach generalna plna moc nefunguje .... aj napr. banky vyzaduju vlastnu plnu moc, specifikovanu na konkretny ukon ,kde ma byt zastupenie ....
    Badya Už som o tom počula pôjdem to preveriť ale k čomu to potom je?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je mozne odkupit majetok v BSM, pretoze ty nie si majitel 1/2 a tu druhu 1/2 chces odkupit, manzelia, su pri majetku v BSM vlastnikmi 1/1, cize patri im obom cely majetok.

    Aby si vlastnila cely byt ty, muselo by dojst k zuzeniu BSM, kde by bol byt z BSM vynaty a manzel by ho chcel prepisat na teba.
    Myslim, ze by bolo proti dobrym mravom, aby si s generalnou plnou mocou zuzila za obe strany BSM ty vo svoj prospech. To si asi ziadny notar nedovoli. Skus sa nejakeho spytat.
    Pripada do uvahy aj zrusenie BSM.
    Návrh na zrušenie BSM sa podáva na súd a iba súd je oprávnený o tom rozhodnúť. Tam ti tiez plna moc nepomoze.
    Naposledy upravil ivka70 : 02.04.23 at 12:15
    Badya Ok pochopila som vďaka
    Človek sa učí stále

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Generálna plná moc slúži iba na zastupovanie osoby, ktorá je uvedená na listine. Musí byť overená notárom, inak je neplatná. Neslúži na úkony, ako je podpisovanie zmlúv, tam musí byť prítomna konkrétna osoba, ktorú zastupuješ.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romana147 "Neslúži na .. podpisovanie zmlúv, tam musí byť prítomna konkrétna osoba, ktorú zastupuješ"

    načo by TAM BOLI dvaja ?
    splnomocnený
    aj splnomocnitel
    vlado 33 Nemusí byť splnomocnený. Jedine, žeby splnomocniteľa doniesol za pačesy.
    romana147 zamotávaš sa

    nekhaj thak
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.