Zavrieť

Porady

Generálna plná moc...

Ahojte potrebujem poradiť. Je možné urobiť generálnu plnú moc aj bez osoby, ktorú splnomocnujem? Vie mi niekto poradiť ako by sa to dalo spraviť

Za každú radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie,lebo splnomocnena osoba musi splnomocnenie prijat a podpisat. Oba podpisy musia byt overene

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Ale môžeš to podľa mňa urobiť v 2 krokoch. Ty podpíšeš za seba a dotyčný následne plnú moc prijme. Len mu to nejako musíš doručiť

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    arizona Pozri príspevok
    Nie,lebo splnomocnena osoba musi splnomocnenie prijat a podpisat. Oba podpisy musia byt overene
    Dovolím si oponovať. Je potrebné rozlišovať plnomocenstvo ako jednostranný právny úkon adresovaný tretím osobám a dohodu o plnomocenstve ako dvojstranný právny úkon. Je možné udeliť generálnu plnú moc aj neprítomnej osobe (je však potrebné poznať jej údaje), a táto osoba môže na základe plnej moci konať, teda potom čo preukáže svoje oprávnenie konať trete osobe. Samozrejme, poväčšine sa na plnomocenstvo dáva jednoduchá vetička, že plnomcenstvo prijímam a podpíše sa splnomocnenec (a to je v tomto dôsledku už dohoda o plnomocenstve). Overenie podpisov sa vykonáva vtedy, ak to vyžaduje zákon, a v našich slovenských podmienkach, ak to vyžaduje PÁN úradník , pričom postačuje overiť podpis splnomocniteľa.

    ixinka je offline (nepripojený) ixinka

    ixinka
    hena22 Pozri príspevok
    Ale môžeš to podľa mňa urobiť v 2 krokoch. Ty podpíšeš za seba a dotyčný následne plnú moc prijme. Len mu to nejako musíš doručiť
    No keby to slo takto tak by to bolo super. Ja som totiz to v zahranici a dotycna osoba v SR. Takze ak by som dala overit moj podpis na ambasade a ona svoj doma tak by to slo??? Mas s tym nejaku skusenost???

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    focalor Pozri príspevok
    Dovolím si oponovať. Je potrebné rozlišovať plnomocenstvo ako jednostranný právny úkon adresovaný tretím osobám a dohodu o plnomocenstve ako dvojstranný právny úkon. Je možné udeliť generálnu plnú moc aj neprítomnej osobe (je však potrebné poznať jej údaje), a táto osoba môže na základe plnej moci konať, teda potom čo preukáže svoje oprávnenie konať trete osobe. Samozrejme, poväčšine sa na plnomocenstvo dáva jednoduchá vetička, že plnomcenstvo prijímam a podpíše sa splnomocnenec (a to je v tomto dôsledku už dohoda o plnomocenstve). Overenie podpisov sa vykonáva vtedy, ak to vyžaduje zákon, a v našich slovenských podmienkach, ak to vyžaduje PÁN úradník , pričom postačuje overiť podpis splnomocniteľa.
    Ok, rada si vypocujem aj iny nazor a dobru radu, ako sa to da zjednodusit.
    Nedavno som vybavovala rovnaku zalezitost,bola som splnomocnenec a splnomocnitel musel priletiet zo zahranicia,museli sme byt spolu pri overovani podpisov,lebo inak sa to nedalo...

    Zial, "uradnicek" na Slovensku je velky pan, ked povie ze sa neda, tak si moc nenavyberame

    ixinka je offline (nepripojený) ixinka

    ixinka
    focalor Pozri príspevok
    Dovolím si oponovať. Je potrebné rozlišovať plnomocenstvo ako jednostranný právny úkon adresovaný tretím osobám a dohodu o plnomocenstve ako dvojstranný právny úkon. Je možné udeliť generálnu plnú moc aj neprítomnej osobe (je však potrebné poznať jej údaje), a táto osoba môže na základe plnej moci konať, teda potom čo preukáže svoje oprávnenie konať trete osobe. Samozrejme, poväčšine sa na plnomocenstvo dáva jednoduchá vetička, že plnomcenstvo prijímam a podpíše sa splnomocnenec (a to je v tomto dôsledku už dohoda o plnomocenstve). Overenie podpisov sa vykonáva vtedy, ak to vyžaduje zákon, a v našich slovenských podmienkach, ak to vyžaduje PÁN úradník , pričom postačuje overiť podpis splnomocniteľa.

    Takze ak na tu generalnu plnu moc dam udaje osoby, ktoru splnomocnujem a dam overit len svoj podpis a vynecham formulku, ze plnomocenstvo prijmam tak bude toto plnomocenstvo plne akceptovatelne ???

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Áno bude. Plnomocenstvo je prejav navonok, že ste medzi sebou uzavreli dohodu o zastupovaní.

    Generálna plná moc...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.