Zavrieť

Porady

Príplatky za smennosť.

Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť poradiť na aké príplatky mám nárok.
Dňa 3.7.2006 som podpísala prac. zmluvu na jednosmennú prevádzku,úväzok 37,5 hod týždenne a tarifný plat s nástupom od 1.8.2006.Zaradená som však bola na prevádzku nepretržitú. Na výplatu som nedostala zaplatene za prácu počas víkendov a odpracovaného sviatku. Zaplatený som mala len príplatok za nočné smeny. Na mzdovom oddelení som sa informovala prečo nemám zaplatené víkendy a sviatok. Dostala som odpoveď ,že THP pracovníkom s tarifným platom sa príplatky za víkendy a odpracovane sviatky nepreplácajú. Vie mi niekto poradiť na aké príplatky mám nárok?
Za všetky odpovede veľmi pekne ďakujem Silvia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    ahoj silvia,
    ak mas mesacny plat, tak za sviatok by si mala dostat priplatok vo vyske 50% priemerneho zarobku. Za vikendy, mzdu za odpracovane hodiny + priplatok 25% z priemerneho zarobku.

    enave je offline (nepripojený) enave

    enave
    Ak si odmeňovaná podľa Zákonníka práce, za hodinu práce vo sviatok ti patrí zvýhodnnie najmenej 50% priemerného zárobku + dosiahnutá mzda. Nepíšeš, či si si čerpala náhradné voľno, alebo nie. V pracovnej zmluve možno dohodnúť mzdu už s prihliadnutím na prípadnú prácu vo sviatok podľa § 122 ods. 5 ZP iba s vedúcim zamestnancom. Príplatok za So-Ne sa v Zákonníku práce nevyskytuje (sedemdňový pracovný týždeň).
    Dakujem za odpoved - nahradne volno som necerpala asi sme sa zle pochopili ja pracujem na smeny /ale v zmluve mam uvedenu jednosmennu prevadzku/-denna .nocna - 2 dni volno-nepretržite-/čiže mam aj zlu zmluvu/ a vyplacaju mi len priplatky za nocne kbo vraj ostatne priplatky-víkend a sviatok su zahrnute v tarife dakujem Silvia

    Príplatky za smennosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.