Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet

Zdravím, poprosím o radu. Po prvý krát mi tento mesiac vychádza ND, som szčo, platca dph. Nechcem ho vrátiť, odpočítam ho v nasledujúcom DP od vlastnej daň.povinnosti. V tomto prípade nevyznačím v riadku 33 políčko, že spĺňam podmienky podľa § 79 ods.2 zákona, dobre píšem? A treba poslať aj na FS nejaké oznámenie? Ospravedlňujem sa, že sa pýtam, ale doteraz som nemal nikdy NO. Ďakujem
myslím nadmerný odpočet, som urobil preklep
Naposledy upravil lotina : 17.04.23 at 07:06
Tweety áno urobil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lotina Moc ďakujem za odpoveď Tweety.
    lotina Zdravím, ešte by som potreboval radu, Jedná sa stále o NO, za marec mi vychádza NO nejakých 350 eur, ale v apríli tak predbežne keď počítam mi bude vychádzať platiť DPH cca 200 eur. To znamená, že mi ostane ešte z marca NO 150 eur. Je možnosť tento zvyšok zas započítať v máji. Prepáčte ak sa blbo pýtam, ale fakt to je prvý raz, čo mám tento problém. Ďakujem za pochopenie
    kn-alka v aprílovej DPH vyznačíš, že si započítavaš odpočet a o toľko menej ti vyjde DPH na úhradu

    r. 34 v tlačive DPH

    čo si neuplatníš v apríli, to ti v máji nabehne na BÚ
    romana147 NADMERKA obdobie / 1 vyčkávacie obdobie / po 1/2 prvého mesiaca ďalšieho obdobia pošlú
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.